Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Horoskop týdenní horoskop

Nejnovější kauzy

Totální porobení se, nebo poprava. IS vydal pravidla pro křesťany, kteří přežijí teror

Kde zavlaje tato vlajka, tam přichází teror a smrt.
Buď otroctví, nebo rovnou smrt. Tak by se dal stručně charakterizovat soupis pravidel, která pro křesťany vydal Islámský stát. Džihádisté počítají s tím, že na dobytém území nechají některé křesťany žít, ale nebude to zadarmo.

Nejobávanější islámský útvar se neustále přibližuje směrem k Evropě. Velení Islámského státu vydalo nařízení pro křesťany, kteří se musí řídit jasně stanovenými podmínkami, pokud chtějí žít v poklidu na území ovládaném radikálními islamisty.

Příkazy vychází z doby proroka Mohameda, který podobná pravidla sepsal pro křesťany na dobytém území.

Těchto 11 bodů umožní křesťanům přežít v chalífátu. Nebude to ale plnohodnotný život, bude to jen přežívání.

Křesťané mají podle této dohody zakázáno stavět kostely, ukazovat kříže a jiné křesťanské symboly, říkat nahlas své modlitby. Je zakázáno jakkoliv urážet muslimskou víru, je zakázáno prodávat muslimům vepřové maso a víno.

Křesťanské ženy se musí oblékat skromně. Křesťané musí platit muslimské vládě daň zvanou džizja (za doby Mohameda se džizja vybírala ve výši 50 % z výdělku).

Tato přísná pravidla již fungují například v dobytém syrském městě Karajtín, ve kterém se nedodržování těchto pravidel trestá smrtí.

„Vyhnali nás z Mosulu, Ninive, Chábúru, Hasaky a Karjatínu a z dalších vlastí našich asyrských předků. Vzali nám náš domov, naše dívky, naše kostely a teď nám chtějí vzít to poslední, co nám v našich životech zbylo,“ uvedl pro web christiantoday.com aktivista Nahren Anweya.

Mohlo by vás zajímat

Další články