Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Totální nezodpovědnost: Tisíce Britů vyrazilo na pláž, hlava na hlavě, rozestupy nikdo neřešil

Tisíce Britů se v horkých dnech vydalo na pláže. Bez roušek, rozestupů a koronavirové krizi navzdory.
Zdroj: Youtube
Šílenství v Anglii
Jako by neexistovala koronavirová krize. Tisíce Britů vyrazilo ve středu a ve čtvrtek na pláže do anglického Brightonu a vůbec je netrápila jakákoliv epidemická opatření. Anglii v posledních dnech sužovala horka, proto se velká část lidí rozhodla zchladit u moře. Absolutně u toho ale ignorovala nařízení o dvoumetrových rozestupech a o rouškách nemohla být ani řeč.

Naprosto nepochopitelné jsou události, které se odehrály v anglickém přímořském městě Brighton. Ačkoliv je Velká Británie jedna z nejpostiženějších zemí koronavirem, vyrazilo se vykoupat k moři neuvěřitelné množství lidí. Ti vůbec nerespektovali jakákoliv opatření proti nemoci a na plážích se doslova mačkali hlava na hlavě.

„To nezodpovědné chování je šokující a policie je zcela vytížená, aby zajistila všem bezpečnost. Neměli jsme na vybranou a museli jsme vyhlásit mimořádnou událost a dát pokyn k výjimečnému zásahu,” reagovala pohoršená šéfka městské aglomerace Christchurch, Bournemouth a Poole Vikki Slade.

Kromě nekontrolovatelného šíření koronaviru docházelo na plážích i k výtržnostem. Jak informují britská média, několik lidí se na místě popralo. Policie navíc rozdala téměř 600 pokut, většinou za špatné parkování.

Pláže pokryly tuny odpadků

Poté, co davy opustily pláž, se ukázal i další problém. Písek byl na některých místech doslova pokrytý hromadami odpadků, a to během dne pracovníci neustále vyvážely přeplněné koše. Jak uvádí televize Sky News, z pláže bylo odvezeno přes čtyřicet tun odpadu.

Anglie se v posledních měsících potýká z velkým počtem nakažených lidí koronavirem. V zemi se nakazilo přes 300 tisíc lidí a více než 43 tisíc jich na Covid-19 zemřelo. Ani to však většinu Britů neodrazuje a v zemi jsou roušky stále spíše výjimkou. Odborníci navíc předpokládají druhou vlnu, kterou může incident z Brightonu značně urychlit. Napoví hlavně následující dny.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy