Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Totální lockdown Česka? Vláda chystá kompletní uzavírání

Zdroj: profimedia, koláž eXtra.cz
Zpřísnění opatření
Česko čeká asi nejtvrdší zpřísnění omezení, které při pandemii zažilo. Kabinet vlády chystá totiž tak přísné restrikce, že se život v podstatě zastaví úplně. S těmito informacemi přišla TV Nova. Popisují, že by se zavřely všechny obchody kromě potravin a lékáren a velmi by se omezilo i vycházení z domu.

Kromě zavření většiny obchodů by mělo podle informací TV Nova dojít i na uzavření škol a školek. Zároveň by nefungovaly ani žádné služby nebo ubytovací zařízení. Lidem by mělo být povoleno se pohybovat pouze v okruhu 20 kilometrů od domova, výjimečně by mohli jen do práce či k lékaři. Kabinet také uvažuje úplný zákaz cestování.

Vláda také navrhuje, aby se respirátory FFP2 nosily úplně všude, i v práci a na ulici. Firmy by měly testovat své zaměstnance pomocí antigenních testů. Celé toto zpřísnění by mělo podle informací TV Nova trvat tři týdny. Aby toho nebylo málo, předseda vlády Andrej Babiš už o velkém zpřísnění opatření mluvil ve středu odpoledne.

"Je nutné to udělat, v opačném případě by nastala v nemocnicích totální katastrofa. Takovou situaci jsme tu ještě neměli," nechal se slyšet premiér. Kabinet vlády jedná od středečních čtyř hodin odpoledne.

Související články

Další články