Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Tornádo smrti nemělo slitování: Zabilo těhotnou Martinu i její nenarozené dítě

Tornádo smrti nemělo slitování: Zabilo těhotnou Martinu i její nenarozené dítě
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
tragédie století

Jednou z pěti obětí, které připravilo ničivé tornádo na jihu Moravy o život, je dle slovenských médií i Slovenka Martina, která měla být těhotná. Na dceru známého hudebníka Františka Cmara ze skupiny Mloci, původem z Prešova, spadla v obci Lužice železná konstrukce.

Dle slovenského deníku Korzár je další obětí katastrofálního úderu tornáda na jihu Moravy Slovenka Martina, která měla být navíc těhotná, podle informací na ni spadla v obci Lužice železná konstrukce. Dle televize JOJ měla být žena po smrti dříve, než se k ní stihli dostat záchranáři. Náraz konstrukce nepřežilo ani její nenarozené děťátko.

Slovenka Martina byla původem z Prešova a byla dcerou známého hudebníka Františka Cmara ze skupiny Mloci, informaci o její smrti potvrdil slovenským médiím i její otec.

Pomoc obětem tornáda na Moravě

Veřejnou sbírku na pomoc obětem ze zasažených oblastí na Moravě vypsala Nadace Via. Přispívat lze přes webové stránky on-line platbou, bankovním převodem nebo přes Google Pay.

Sbírku na pomoc organizuje také Nadační fond přes platformu znesnáze21, kam lze přispět on-line platbou.

Kromě toho mohou lidé finančně pomoci prostřednictvím Diecézní charity Brno. Dary lze směřovat na účet 4211325188/6800 s variabilním symbolem 2002. Alternativně je možné poslat také dárcovskou SMS ve tvaru DMS DCHB 30, 60 nebo 90 v závislosti na tom, jakou částku chtějí lidé poslat, na číslo 87 777.

Podobně je možné pomoci také přes Diakonii Českobratrské církve evangelické, která zřídila účet 2100691426/2010. I v tomto případě lze peníze poslat pomocí dárcovské SMS ve tvaru DMS DIAKONIEPOMOC 30,60 nebo 90 v závislosti na tom, jakou částku lidé chtějí přispět, na číslo 87 777.

Finanční pomoc organizuje také nadace ADRA; dary je možné poslat na účet 66888866/0300 s variabilním symbolem 390.

Člověk v tísni vyhlásil sbírku SOS Morava. Příspěvky je možné posílat na speciálně zřízené konto 713271329/0300.

Přispět je možné i na účet Českého červeného kříže. Číslo je 333999/2700, variabilní symbol 2101. Organizace spustila i platební bránu.

S nabídkou pomoci je rovněž možné obrátit se na krizovou linku 800 129 921, kterou aktivoval Jihomoravský kraj.


Bouřky na Hodonínsku a Břeclavsku si v noci na dnešek vyžádaly zatím pět obětí. Záchranáři mají tři úmrtí, další ale byla například v nemocnici.

Obětí ničivého tornáda je i obyvatelka Lužic. "Máme jednu oběť na životě, je to žena, více k tomu ale v tuto chvíli nebudu s ohledem na rodinu říkat. Je to velmi citlivé," uvedl starosta Lužic u Hodonína Tomáš Klásek pro Seznam Zprávy.

Podle informací MF DNES je mezi zemřelými i jedenadvacetiletý muž, na kterého spadla lampa. Na následky zranění zemřel po převozu do nemocnice.

Další obětí je muž ze Zlínského kraje. "Šlo o muže z Valašskomeziříčska, který pracoval v Rožnově pod Radhoštěm. Znal jsem se s ním, několikrát jsem se s ním pracovně setkal. Včera byl na jižní Moravě na návštěvě," informoval Zlínský deník hejtman Radim Holiš.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy