Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tornádo se objevilo také na Slovensku! Ničilo střechy a poškodilo domy

Tornádo se objevilo také na Slovensku! Ničilo střechy a poškodilo domy
Zdroj: Profimedia
ničivý živel

Toto léto je na řádění živlů bohaté. Na Moravě ještě ani nestihli opravit vsi poškozené řáděním tornáda a už se objevilo další. Tentokrát se větrný vír prohnal východem Slovenska v obci Petkovce.

Východoslovenská obec Petkovice dnes večer zažila Déjà vu události na Jižní Moravě. Obcí se totiž prohnalo tornádo, které bralo části střech a ničilo domy. Podle všeho však bylo slabší než to, které udeřilo v České republice a nejsou hlášeni žádní zranění.

Na místě zasahovali hasiči, kteří odklízeli popadané stromy a části střech ze silnice „Bylo vidět, jak se točí vír a jak se vše zvedá nahoru. Plechy ze střech vír odnesl možná 100 metrů. Prošlo to jen spodní částí obce. Trvalo to možná minutu, ale je tu spoušť,“ řekl podle serveru idnes.cz starosta obce.

Podle něj tornádo strhlo střechu nejméně ze čtyř domů v obci přičemž další tři jsou poškozené. Na místě podle hasičů zasahovalo skoro 20 profesionálních a dobrovolných hasičů, kteří odstraňovali spadlé stromy a části střech, přičemž poškozené střechy provizorně zakrývali plachtami.Související články

Další články