Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Tornádo přineslo na Moravu i lásku: Nejlepší seznamka, jásají desítky dobrovolníků

Tornádo přineslo na Moravu i lásku: Nejlepší seznamka, jásají desítky dobrovolníků
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Pozitivní zpráva

Ačkoli se na první pohled zdá, že tornádo na jihu Moravy s sebou přineslo pouze zkázu, není tomu tak. Češi ukázali dobré srdce a posílají na pomoc zasaženým lidem neuvěřitelné množství peněz, navíc se do služby hlásí i stovky dobrovolníků. Na Moravě tak za poslední dny vznikla řada nových přátelství a zdá se, že někteří lidé nalezli i lásku.

„Musím to trošku odlehčit. Pro nezadané! Tolik šikovných šohajů a děvčic, co tu pomáhá, jsem dlouho neviděla. Takže doporučuji, kdo chce pomoct naší krásné Moravěnce, má jedinečnou možnost spojit užitečné s příjemným,“ napsala jedna z uživatelek do facebookové skupiny Pomoc Hodonínsku a Břeclavsku. Pod příspěvkem se takřka okamžitě objevily stovky pozitivních komentářů.

„Slečny, mohu jen doporučit! Včera jsem se po dvou dnech vrátila, byla jsem ve skupině sama žena asi s 10 muži, paráda! No a s jedním moravským hasičem jsme se do sebe vzájemně zakoukali. Já vím, že je to celé neštěstí, ale když jsme se líbali uprostřed všech těch trosek po tornádu, tak jsme si říkali, že to celé přineslo i něco krásného,“ svěřuje se v komentářích jedna z dobrovolnic.

Nejlepší seznamka současnosti

Z diskuze pod příspěvkem se najednou stala v podstatě seznamka, samozřejmě ale myšlená v dobrém a okořeněná i vtipem. "Tož taky mi chybí nějaká ta slečna. Ruky mám snad šikovné a v pátek vyrazíme do Hrušek na pomoc. Povezeme vercajk jak na darování aj vlastní, plachty, rukavice, nějaký stavební materiál a hlavně sebe. Už se těším na krásnou Moravu," avizuje dobrovolník.

"Doufám, že tam někdo prokoukne mou krásu, zatímco mám na sobě 1 centimetr špíny, 10 puchýřů, cement ve vlasech, smrdím jak zapomenutý fusekle v tělocvičně a aby toho nebylo málo, jsem mimo jiné i spálená jak řízek ze školní jídelny. Jo! Po mně se musí každý otočit!" píše ve vtipu jedna z místních pracantek.

Lidé si také pochvalují, že jde o nejkvalitnější seznamku v současnosti. "Tak svou logiku to má. Kde jinde dnes chcete poznat někoho pracovitého s dobrým srdcem? Aktuálně v zasažených oblastech - a že jich tam je," všímá si další z komentujících. Lidé také vtipně v komentářích uvádějí, že nejčastějším pracovním úrazem bude nejspíš těhotenství. A ve skupině se začaly objevovat už i konkrétní inzeráty typu "Hledám hasiče z Chrudimi, se kterým jsem pracovala v Moravské Nové vsi".

Související články

Další články

Nejnovější kauzy