Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Tornádo na Moravě: Příroda tímto ukazuje, že si ničeho nevážíme, myslí si lidé

Tornádo na Hodonínsku.
Zdroj: Se souhlasem Lucie Přikrylové
Čtenáři reagují

Masivní tornádo, které se minulý týden prohnalo jižní Moravou, šokovalo většinu občanů. Málokdo čekal, že by se tu mohlo objevit a navíc napáchat takové škody. Mnozí se domnívají, že kvůli tomu, jak se lidstvo chová k přírodě, budou tornáda stále častější. A jinak tomu nemá být ani v České republice.

Nečekané tornádo udeřilo ze čtvrtka 24. na pátek 25. června a zdemolovalo několik vesnic na jižní Moravě. V důsledku přírodního živlu zemřelo šest lidí a napáchalo škody za miliardy. Kromě toho se ale také zvedla vlna solidarity a lidé naposílali obětem neštěstí již více než sedm set milionů korun. 

Rabujeme a ničíme přírodu!

Spousta lidí se domnívá, že to není naposledy, co se u nás tornádo objevilo. Naopak si myslí, že bude stále častější a častější, a to v důsledku toho, jak se jakožto lidstvo chováme k přírodě. „Rabujeme a ničíme přírodu, takže se tornáda u nás budou určitě objevovat,” myslí si jedna z komentujících. „Jsme moc rozežraní a teď nám příroda ukáže, co proto. A tak to má být, nevážíme si ničeho,” rozčiluje se další uživatel. 

Vzhledem k tomu, že se planeta neustále otepluje, hrozí podle mnohých lidí stále více tornád. A to nejen v Americe, kde jsou na to už lidé zvyklí, ale i v Evropě, kde se jednalo o ojedinělé záležitosti. „Příroda jen vyrovnává rozdíly tlaku. Čím více se bude zbytečně vypouštět skleníkových plynů, čím více lidem poběží klimatizce, tím větší budou škody,” píše další. Ostatní se přidávají a straší tím, že se blíží konec světa. 

Související články

Další články

Nejnovější kauzy