Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Tornádo jim vzalo domov: Malá Ella (12) přišla s bráškou i o mámu a tátu mají na vozíku

Tornádo jim vzalo domov: Malá Ella (12) přišla s bráškou i o mámu a tátu mají na vozíku
Zdroj: Donio.cz
krutý osud

Tornádo se jižní Moravou prohnalo už před dvěma týdny, každým dnem ale vyplouvají na povrch nové příběhy jako například ten, jenž se udál rodině z Moravské Nové Vsi. Otec tří malých dětí přišel kvůli nelítostnému živlu o dům, který dlouhé roky budoval spolu se svou sestrou. Nyní je ale hlava rodiny v koncích, muž je totiž připoután na invalidní vozík. Tátova dvanáctiletá dcerka prosí veřejnost o pomoc.

"Ahoj, jmenuji se Ella Dočkalová, je mi 12 let. Před 4 lety jsem, spolu s mým bratrem Kubou, přišla o maminku. Maminka nám zanechala stavební pozemek v Moravské Nové Vsi, na němž můj táta s tetou postavili dům pro nás dva a mladší sestru Verču. Bohužel přišlo tornádo a vzalo nám celou střechu, stropy a celý dům je promáčený," napsala na úvod dojemné prosby malá Ella.

"To by nebylo nic zvláštního, vše se opraví, jenže můj táta je po pracovním úrazu připoutaný na invalidní vozík – je od pasu ochrnutý. Sám to opravit nezvládne a peníze na opravu už nejsou," zoufá si dvanáctiletá dívenka.

Ella se tak chce odvděčit otci především za to, že se o ně stará sám, přestože je připoutaný na vozík. "Budeme vděční za jakoukoliv pomoc pro tátu," uvedla.

Vybrali skoro půl milionu

Vybrané prostředky pak budou použity na novou střechu, opravy domu a další potřebné věci, které pomohou tornádem zasažené rodině překlenout nelehké období. Z peněz navíc bude muset otec zaplatit firmu, která dům opraví. Sám už to logicky nezvládne.

Přes portál Donio.cz se už pro rodinu podařilo vybrat přes 440 tisíc korun a částka každým dnem roste. Češi tak opět ukázali, že v nouzi dokážou táhnout za jeden provaz. Celkově už poslali na pomoc lidem ze zasažených oblastí přes miliardu korun.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy