Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Tornádo jí vzalo domov, teď bydlí v přívěsu: Jsem ráda, že žiju, říká Hana

Tornádo na Moravě jí vzalo domov, teď bydlí v přívěsu
Zdroj: Iva Zímová a Markéta Joze / Člověk v tísni
Osudy

Další ze smutných lidských příběhů. Paní Haně vzalo tornádo, které řádilo na Moravě, domov. Doslova ji vyhodilo z maringotky. Kdyby se nedržela branky, těžko říct, jak by to dopadlo. Jsem ráda, že žiju, říká Hana a věří, že se jí jednou podaří pořídit si nový domov.

Tornádo jí obrátilo život naruby

Sedmnáct slepic, jeden kohout a kocourek. To a jedna maringotka bylo všechno, co stačilo paní Haně ke štěstí. Víc nepotřebovala. Jenže i o to málo, co měla, přišla. Její maringotku převrátilo ničivé tornádo a Hana se tak připojila k dalším lidem, kterým změnilo život. "V životě bych už takový vítr nechtěla zažít. V tom tornádu byla i kráva, slepice. Vzalo to všechno," posteskla si paní Hana na sociálních sítích. Její příběh sdílel Člověk v tísni.


Vítr ji z maringotky doslova vysál

Paní Hana teď žije provizorně ve skromném přívěsu. Když tornádo na Moravě udeřilo, doslova ji z maringotky vytáhlo. Žena dopadla na zem nedaleko od branky, kterou měla na zahradě zapuštěnou do betonu. Hana se jí držela pevně, aby jí tornádo ještě víc neublížilo. Několik dnů potom nedokázala vzít do ruky ani hrnek a sužovaly ji křeče. To ale není nic proti ztracenému domovu. "Jsem ráda, že žiju," přiznala Hana s tím, že doufá, že se jí podaří pořídit novou maringotku.

Zničující tornádo se prohnalo jižní Moravou v noci ze čtvrtka 24. na pátek 25. června 2021. Bylo mimořádně silné a zdevastovalo sedm obcí. Největší škody hlásily vesnice Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice a Mikulčice. Přírodní katastrofa si vyžádala šest lidských životů. Nápravy škod momentálně navíc zásadním způsobem komplikovaly přibývající deště a bouřky.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy