Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Výměna manželek StarDance 2019

Nejnovější kauzy

Topolánkův kamarád Dalík chce ven z vězení: Zatím si odpykal 2,5 roku

zločin a trest
Politický podnikatel a blízký kamarád Mirka Topolánka (63) by rád šel ven z basy. Marek Dalík (44) byl odsouzen na 5 let za podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Odpykal si polovinu trestu a požádal o podmíněné propuštění. Má naději, že uspěje?

Lobbista Marek Dalík nastoupil do vězení v listopadu 2017. Podle kriminalistů se Dalík podvodu dopustil coby poradce Mirka Topolánka, který zastával funkci premiéra České republiky.

Podle soudce zkoušel Dalík od zbrojařů vylákat peníze. Dalík vinu vždy odmítal. Vyšetřovatelé ale uvedli, že Dalík si zástupcům společnosti Steyr řekl o třikrát šest milionů eur (cca 484 milionů korun) s tím, že smlouvu dokáže vyjednat s vládou, které šéfoval Topolánek.

„Marek Dalík podal dne 9. září ke zdejšímu soudu žádost o podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody,“ uvedl pro portál Aktuálně.cz místopředseda Okresního soudu ve Znojmě Jaromír Kapinus.

Pokud se Dalík choval ve vězení slušně a došlo k nápravě, má naději na pozitivní výsledek. Lobbistovi může pomoci, pokud se v base zapojoval do společných aktivit, pracoval a sbíral kázeňské pochvaly.

Mohlo by vás zajímat

Další články