Topolánkův kamarád Dalík chce ven z vězení: Zatím si odpykal 2,5 roku
Lobbista Marek Dalík nastoupil do vězení v listopadu 2017. Podle kriminalistů se Dalík podvodu dopustil coby poradce Mirka Topolánka, který zastával funkci premiéra České republiky.
Podle soudce zkoušel Dalík od zbrojařů vylákat peníze. Dalík vinu vždy odmítal. Vyšetřovatelé ale uvedli, že Dalík si zástupcům společnosti Steyr řekl o třikrát šest milionů eur (cca 484 milionů korun) s tím, že smlouvu dokáže vyjednat s vládou, které šéfoval Topolánek.
„Marek Dalík podal dne 9. září ke zdejšímu soudu žádost o podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody,“ uvedl pro portál Aktuálně.cz místopředseda Okresního soudu ve Znojmě Jaromír Kapinus.
Pokud se Dalík choval ve vězení slušně a došlo k nápravě, má naději na pozitivní výsledek. Lobbistovi může pomoci, pokud se v base zapojoval do společných aktivit, pracoval a sbíral kázeňské pochvaly.
Václav Šanda ze Survivoru po zradě Michaela: Nechci ho v životě vidět, říká tvrdě
Související články

Láska za mřížemi. Doživotně odsouzený vrah rodičů Širůček se rozpovídal o partnerce

Ženu z Rychnovska obvinili z vraždy i druhého dítěte: Jeho ostatky ukrývala v přístěnku

Hrůzy Asadovy věznice: Děti nikdy neviděly světlo, příbuzní se museli vzájemně mučit

Za mast z konopí pro nemocnou manželku vězení: Je to totální nesmysl, kritizuje odborník a nabídl řešení
