Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Topmodelka Emily Ratajkowski je těhotná: Pohlaví chce znát, až bude dítěti 18

Zdroj: archiv Emily Ratajkowski
+ Dalších 9 fotografií
miminko
Modelka Emily Ratajkowski (29) oznámila exkluzivně prostřednictvím magazínu Vogue, že čeká dítě. Svěřila se, proč nechce znát pohlaví svého dítěte, co nejdéle to půjde. S manželem Sebastianem Bear-McClardem (33) chtějí potomka vychovávat liberálně.

Emily Ratajkowski se pozastavuje nad skutečností, že její přátelé jsou zvědaví na pohlaví dítěte. „Rádi jim říkáme, že to nebudeme vědět, dokud našemu dítěti nebude 18, a potom nám to řekne samo,“ svěřila Ratajkowski ve videu pro Vogue. „Každý se tomu směje, ale je v tom kus pravdy. Naznačuje to možnosti, které jsou složitější než to, s jakým přirozením se dítě narodí. Vůbec netušíme, kdo mi roste v břiše,“ pokračovala.

Liberální výchova

Pár chce dítě vychovávat s co nejméně genderovými stereotypy. „Můžu být sebevíc progresivní, ale otázky na pohlaví dítěte chápu. Přeci jen je to první možnost, jak nakouknout, jaký to bude člověk,“ říká dále modelka. Ví, že není v její moci ovlivnit skoro nic stran jejího těhotenství, tělesných změn nebo jaká osobnost z jejího potomka vyroste, ale nevadí jí to. „Mám v sobě nový pocit klidu. Už teď se od toho člověka učím. Je to samé překvapení,“ uzavírá.

I když se již dříve objevovaly spekulace o jejím těhotenství, teprve v poslední době byla Emily Ratajkowski k vidění ve volném oblečení, kterým maskovala rostoucí bříško. Koncem srpna, kdy ke společné fotce s manželem přidala komentář „máma a táta“, už tedy fanouškům na svých sociálních sítích vlastně dost vyzradila. Své úvahy o nastávajícím mateřství shrnula nyní do eseje pro magazín Vogue.

Modelka i spisovatelka

Před týdnem na Instagramu také oznámila připravované vydání své knihy nazvané Mé tělo, kde se ve sbírce textů zamýšlí nad tím, co znamená být ženou a zbožím, jak se muži chovají k ženám a proč jim to ženy dovolují. Ratajkowski již dříve hovořila o mylných představách o tom, jaké to je, být ženou v Hollywoodu. Přiznala, že ji rozčilovalo, když ji lidé posuzovali jen podle vzhledu a předpokládali, že nemůže být inteligentní.

Související články

Další články