Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Töpfer čelí kritice: Zneužil četníka Arazima ke své volební kampani, hřmí protikandidáti

Tomáš Töpfer a jeho proměna.
Zdroj: Herminapress.cz, se souhlasem České televize, koláž eXtra.cz
Předchozí Další
Volební kampaň

Herec Tomáš Töpfer (71) čelí kritice, že měl využít své postavy četníka Arazima z Četnických humoresek ke svému zvýhodnění při senátních volbách. Pět jeho méně úspěšných protikandidátů, kteří už z voleb vypadli, se chce obrátit se stížností na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, jak informovaly Novinky.

Herec a ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer čelí kritice. Ve své volební kampani v rámci senátních voleb totiž využil postavu četníka Arazima z oblíbeného seriálu Četnické humoresky, natočeného zhruba před dvaceti lety. Kromě toho zrovna v době volební kampaně začala tento seriál vysílat Česká televize. Což není nic tak překvapujícího, protože u diváků oblíbení "Četníci" se reprízují pravidelně každý rok.

Protikandidáti se obrátili na RRTV

Pět Töpferových protikandidátů, kteří nepostoupili z prvního kola voleb, se proto rozhodlo obrátit na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, jak informovaly Novinky. „Všichni měli dostat stejný prostor, což se nestalo. Seriál mohl mít na chvíli pauzu a vše by bylo v pořádku. Takto volič vidí četníka ve veřejnoprávní televizi a současně ve stejné uniformě na ulici na plakátu,“ uvedl pro deník Právo jeden z kandidátů Pavel Trčala (Moravané a MZH). On sám má přitom pořad v Českém rozhlasu o cestování, který byl však během volební kampaně pozastaven.

Töpfer postoupil do druhého kola

Töpfer kandidoval do Senátu v obvodu 55, což je Brno-město, a postoupil do druhého kola, jak před pár dny informovala ČT24. Sám herec uvedl, že vysílací plán České televize vznikl již dávno předtím, než oznámil kandidaturu.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy