Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Top 5 vtipů ke kauze Vrbětice: Zeman leze z rakve, Babišova bonboniéra a Hamáčkovy Monopoly

Autorem satirických koláží je grafik, co si říká Vain.92.
Zdroj: Se souhlasem Vain.92
+ Další fotografie
SATIRA

Poslední dny a týdny se točí kolem kauzy Vrbětice, kdy měly být dle jedné z vyšetřovacích verzí tamní sklady odpáleny ruskými tajnými agenty. Problémem ale je, že v celém případu je trochu zmatek a na veřejnost prosáklo, že by mělo být už několik vyšetřovacích verzí a nikdo vlastně neví, kolik jich tedy je. Redakční grafik webu eXtra.cz si na to posvítil a v satirických kolážích, které často zasazuje do prostředí světoznámých filmů, reflektuje zásadní milníky okolo vrbětického případu.

Byla tam cedule s nápisem?!

V roce 2014 došlo k výbuchům dvou muničních skladů ve Vrběticích v okrese Zlín, při kterých zemřeli dva lidé. Po dlouhém vyšetřování bylo v dubnu 2021 zveřejněno, že do výbuchu měli být zapojeni důstojníci ruských tajných služeb.

Zeman leze z rakve

Všichni máme v živé paměti večerní tiskovou konferenci, kde stojí premiér Andrej Babiš a vicepremiér Jan Hamáček a oba oznamují s naprostou vážností, že za výbuchem by měli stát Rusové. Prezident Miloš Zeman se odmlčel a dal vědět, že se k celé události vyjádří až po týdnu. A když na jeho mimořádný televizní proslov došlo, stálo to za to.

Dvě vyšetřovací verze

Zeman ve svém televizním projevu oznámil že existují dvě vyšetřovací verze. Jedna, že za to mohou skutečně Rusové, druhá, že munice ve skladech explodovala kvůli neodborné manipulaci. Chvíli poté v rozhovoru pro televizi Prima brutálně srážel autoritu moderátorky a choval se naprosto nadřazeně.

Kolik těch vyšetřovacích verzí vlastně je?

To, že by měly být dvě vyšetřovací verze, se později ukázalo jako mylné. Na to ale přispěchala ministryně spravedlnosti Marie Benešová s tím, že vyšetřovacích verzí by mělo být dokonce více než dvě. Ministr vnitra Jan Hamáček to ale vyvrátil s tím, že Benešová má méně informací...

My neřekneme, že jste odpálili sklad, když nám dáte vakcíny proti koronaviru

Prozatím poslední zásadní zprávou okolo vrbětické kauzy, s níž přišly Seznam Zprávy, je to, že vicepremiér Jan Hamáček měl původně letět do Moskvy, aby vyměnil velký mezinárodní skandál za dodávky vakcíny Sputnik V a konání rusko-amerického politického summitu v Praze.

Vain.92 je grafikem mediálního domu Extra Online Media. Více jeho koláží naleznete například ZDE!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy