Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

TOP 3 úlety končícího předsedy Sněmovny: Pařba na pultě, fakáč pro kamaráda a imaginární policie

Radek Vondráček: TOP 3 jeho největší úlety
Zdroj: Se svolením Jany Richterové
Přešlapy

Po čtyřech letech končí v pozici předsedy Sněmovny Radek Vondráček. Podobně jako jeho kolegové z hnutí ANO se i rodák z Kroměříže nevyhnul několika přešlapům. Vondráček zejména schytával velkou kritiku za vystupování ve Sněmovně, nedávno pak zhřešil třeba návštěvou prezidenta v nemocnici. 

V roce 2019 vzniklo velké pozdvižení, když se v médiích objevilo video z Poslanecké sněmovny, na kterém Radek Vondráček spolu s poslaneckým kolegou z ANO Miloslavem Janulíkem vyskočili s kytarami na předsednický pult a bujaře vyhrávali. K situaci došlo v roce 2017, kdy ANO vyhrálo volby a oznámilo, že Vondráček je kandidátem na šéfa dolní komory.

Hnutí ANO divoce slavilo a večírek pokračoval právě ve Sněmovně. "Bylo to v době, kdy se dělala rekonstrukce sálu, kdy tam byly vytrhané koberce. Tak jsme se domluvili, že bychom tam krátce zahráli. Já myslím, že to tomu sálu jen prospělo, že v Lucerně si zahraje kdekdo a tady zase si tolik lidí možnost zahrát nemá," řekl Seznamu.cz Vondráček. Jeho jednání ale okamžitě ostře odsoudili ostatní politici i široká veřejnost.

Superhrdinův prostředníček

Vondráčkovy problémy se slušným chováním ve Sněmovně pak ukázal i incident z roku 2020. Když předseda usedl za svůj pult, ukázal směrem ke svým kolegům prostředníček a následně zahájil jednání. Přitom to nebylo dlouho poté, co vzniklo video, ve kterém Vondráček říká, jak cítí ve Sněmovně pokoru a respekt.

"Neprobíhala schůze a já jsem nepředsedal. Obsahově to nebylo vulgární gesto, bylo to přátelské směrem k mému kamarádovi, který si mě dobíral a ukazoval, že je čas začít," vysvětlil Vondráček. Inspiroval se prý ve svém oblíbeném filmu se superhrdiny...

V doprovodu imaginární policie

Když ještě před pár týdny ležel Miloš Zeman na oddělení ARO v pražské Ústřední vojenské nemocnici a nikdo pořádně nevěděl, co s ním je, navštívil ho předseda Sněmovny. Celé dostaveníčko ale mělo hned několik háčků. Tím prvním bylo, že Vondráček dorazil na pokoj bez vědomí nemocnice a ošetřujících lékařů. Jak se později ukázalo, nedodržel ani koronavirová nařízení a v nemocnici se pohyboval bez roušky.

Skandální pak bylo i Vondráčkovo tvrzení, že ho k prezidentovi doprovodila policie. Mělo to opět háček. "Policie České republiky pana předsedu Poslanecké sněmovny k prezidentu republiky nedoprovázela. Pan předseda navštívil pana prezidenta v doprovodu hradního kancléře, který byl v té době již na místě," uvedla policie. Těžko tak říci, zda Vondráček lhal, anebo si spletl Vratislava Mynáře se strážníkem.Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy