Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

TOP 3 infarktové momenty Jiřího Procházky: Kopačka od Reyese i šílená nakládačka od Švéda

Jiří Procházka vyhrál v UFC nad Dominikem Reyesem.
Zdroj: profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
MMA

Kdo někdy viděl zápasit Jiřího Procházku, ten ví, že to není nic pro lidi se slabým srdcem. Český válečník totiž nejen rozdává tvrdé rány, ale často je i přijímá. Kolikrát už to s ním vypadalo černě, rodák z Hoštěradic přesto všem ukázal, že má bradu z oceli. Redakce eXtra.cz vybrala tři nejinfarktovější momenty, které dokázal Procházka zvrátit ve svůj prospěch.

Jiřímu Procházkovi stačily v UFC dva zápasy, aby se stal absolutním hitem. Způsob, jakým rozebral nejprve Volkana Oezdemira a následně Dominicka Reyese, doslova šokoval celý svět MMA. I proto dostal rodák z Hoštěradic šanci na titul, který si může vybojovat v sobotním duelu proti Brazilci Gloveru Teixeirovi. A jak už to v Procházkově kariéře bývá, jeho fanoušky čeká hodně napínavý, ne-li infarktový duel. Český bijec se totiž čas od času dopouští chyb, kvůli kterým si leckdo myslí, že ho potopí. Opak ale bývá pravdou.

Procházka versus Albrektsson

Jeden z vůbec nejzajímavějších a rozhodně nejnapínavějších duelů v kariéře Jiřího Procházky sahá do roku 2017, kdy se v organizaci Rizin utkal s Karlem Albrektssonem. Většina prvního kola se odehrávala na zemi, zatímco blonďatý Švéd ležel na českém zápasníkovi a snažil se ho rozebrat. To se mu na chvilku i podařilo. Když zbývalo padesát vteřin, Procházka, ležící zrovna na zádech, se odkryl a Albrektsson rozjel nemilosrdnou smršť úderů.
V tu chvíli si leckdo myslel, že je s Denisou, jak se tehdy českému zápasníkovi přezdívalo, konec. Jak moc se ale všichni mýlili! Procházka tvrdé rány Švéda ustál, podařilo se mu zvednout na nohy a v postoji během několika vteřin svého soupeře doslova rozštípal. Rozhodčí podle záběrů z YouTube ještě před koncem prvního kola zápas ukončil a vítězství urval Procházka. Co na tom, že pár vteřin nazpátek ho měl Švéd na lopatě.

Procházka versus Oezdemir


Vysněný kontrakt v UFC přihrál Procházkovi jako prvního soupeře Volkana Oezdemira ze Švýcarska. Čech byl v duelu považován za mírného outsidera, což se na něm, možná i v souvislosti s tím, že nastoupil poprvé v nejlepší organizaci světa, trochu projevilo. Oezdemir byl hned od úvodu prvního kola aktivnější a povedlo se mu zasadit pár dobrých ran.
Po jedné z nich Procházka zakolísal a už to vypadalo, že se bude poroučet k zemi. Tvrďák z brněnského Jetsaam Gymu se ale rychle oklepal. První kolo šlo ještě za Švýcarem, do druhého ale Procházka nastoupil jako uragán a po parádní kombinaci Oezdemira knockoutoval. Diváci šíleli, komentátoři také a český tým se mohl radovat z parádního debutu, ověnčeného bonusem za výkon večera.

Procházka versus Reyes

Křest ohněm. Tak nějak se mluvilo o duelu Procházky s Dominickem Reyesem. Ačkoli měl za sebou Američan dvě porážky, pořád se jednalo o velice nebezpečného soupeře, který byl jedním z kandidátů na titul. Tedy alespoň do té doby, než vlezl do klece s Procházkou. Ten totiž od samého úvodu rozjel parádní štípanou a na svého soupeře neustále tlačil. Jenže Reyes se také trefoval, a to zatraceně jedovatě.
Při jednom z ústupů Reyes Procházku trefil tak tvrdě, že to s šampionem Rizinu pořádně otřáslo. "Byl jsem nahulený. Hodně. To byl ten moment, jak jsem se Dominickovi vrhl po nohou,“ přiznával český samuraj v rozhovoru pro deník Sport. A to nebyl jediný moment, kdy se fanouškům u obrazovek zastavilo srdce. Když Reyes ležel na zemi, Procházka se k němu snažil ze stoje dostat, jenže Američan ho nohou tvrdě zasáhl do obličeje.

V tu chvíli se Procházka bezvládně skácel na Reyese a vteřinu, možná dvě, byl mimo. Ihned se ale probral a jako by se nic nestalo, začal do svého soupeře bušit hlava nehlava. I to možná Reyese nakonec zlomilo. Procházkovi dával své nejlepší údery, které se ale k podivu všech minuly účinkem. Nakonec to byl Reyes, který po loktu z otočky skončil K.O. s několika frakturami v obličeji.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy