Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

TOP 10 zajímavostí o Kameňáku: Tohle jste o milovaném i nenáviděném filmu nevěděli

Kameňák a TOP 10 zajímavostí: Tohle jste o filmu nevěděli
Zdroj: se souhlasem TV Nova
+ Dalších 5 fotografií
Zajímavosti

Ačkoliv to někdo nechce přiznat, filmový Kameňák je českým fenoménem. Snímek režiséra Zdeňka Trošky se i po letech těší ohromné popularitě, zatímco kritici si nad ním rvou vlasy. A to i téměř 20 let od premiéry filmu. Podívejte se do galerie na největší zajímavosti. 

V jihočeském Kameňákově žije pestrá směsice lidí všech možných povah a profesí. Žijí tady Novákovi. Otec Pepa je náčelníkem městské policie, jeho žena Vilma je učitelkou, dcera Julie studuje zdravotní školu a devítiletý Pepíček komentuje všechno, co se jen v okolí šustne. Z Anglie do Kameňákova přijíždí šlechtický pár, kterému byl v rámci restituce navrácen zdejší zámek. 

Smršť laciných vtipů

Na malém městě se ale nic neutají, a tak záhy všichni ví, že lord sem přijel hledat poklad po svém otci, na který má zálusk i jeho komorník. Zpráva o pokladu nedá spát továrníku Kohnovi, chtěl by ho i playboyský primář, ale také matka představená zdejšího kláštera, v němž se místo jeptišek ukrývají prostitutky a zloději na útěku...

Málokdo v Česku neviděl alespoň pár minut z proslulého Kameňáku Zdeňka Trošky. Přesto má snímek pouhých 29 procent na ČSFD, ne každému je totiž vražedná kadence laciných vtipů po chuti. Najde se ale velký zástup lidí, kteří se u Kameňáku každý rok náramně pobaví.

Jestli patříte mezi ně, určitě se podívejte do galerie na největší zajímavosti k filmu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy