Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

TOP 09 opouští další lídr: Po Kalouskovi nebude kandidovat ani Schwarzenberg

TOP 09 opouští další lídr: Po Kalouskovi nebude kandidovat ani Schwarzenberg
Zdroj:
+ Další 3 fotografie
politika
Sněmovna přijde po Miroslavu Kalouskovi (59) o dalšího poslance z TOP 09, tentokrát jím je Karel Schwarzenberg (82). V příštích parlamentních volbách také neplánuje kandidovat a věří, že strana se bez něj obejde. Sám sebe označil jako "prastarého dědka" a, i když politikou žije, nadešel už čas k odchodu.

V příštím roce nebudou kandidovat rovnou dva dlouholetí poslanci strany TOP09. O víkendu své rozhodnutí oznámil Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg jej následoval. Každý z nich měl své důvody a kníže přišel s tím, že na to už nemá věk. Pro Reflex uvedl, že v příštích volbách rozhodně kandidovat nebude.

Stranu vede nadaná a dobře vypadající žena

Promluvil o tom, že Markéta Pekarová Adamová povede stranu dobře a že se TOPce bude dařit i bez něj. "Máme mladou, nadanou ženu, která ještě k tomu bohudíky dobře vypadá, která nás vede a taky je schopna rázných rozhodnutí. Na každý pád jsem přesvědčen, že do příští Sněmovny zase vstoupíme. Já už v příštích volbách nenastoupím," přiznal Schwarzenberg.

Poslanec letos oslaví 83. narozeniny a cítí, že je ten pravý čas na to, aby z politiky odešel. Sám sebe Schwarzenberg označil za "prastarého dědka". A čím je člověk starší, tím je i tělo slabší. V posledních letech se Karlovo zdraví začalo zhoršovat. I poslanci mu vymlouvali, aby do Sněmovny nechodil. V neposlední řadě je kvůli věku a zdravotnímu stavu i v rizikové skupině.

O nekandidování informoval i Kalousek

O víkend přišel se stejným rozhodnutím i bývalý předseda strany Kalousek. Po 23 letech nebude kandidovat v příštích parlamentních volbách, jak sám prozradil v Otázkách Václava Moravce. Vzdal tím přímý boj s premiérem Andrejem Babišem, ale plánuje jednat s dalšími stranami o vytvoření předvolebního bloku.

"V příštích volbách do Poslanecké sněmovny nemám žádné politické ambice. Mám ale obrovskou ambici, aby se tady vytvořil jasný projekt, který může uspět ve volbách, který tady může změnit situaci," upřesnil Kalousek, který zjevně bere českého premiéra jako úhlavního nepřítele.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy