Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

TOP 09 má nového lídra: Předsedkyní se stala Markéta Pekarová Adamová

Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
vedení
Členové TOP 09 si v neděli vybrali nového předsedu, jenž nahradí stávajícího Jiřího Pospíšila (44), který ve funkci končí. Novým lídrem strany se stala Markéta Pekarová Adamová (35), ve volbách porazila druhého kandidáta Tomáše Czernina (57).

Na post předsedy kandidovali senátor Tomáš Czernin a první místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová, kteří bojovali o místo, které opouští Jiří Pospíšil. Na sněm TOP 09 se sjelo až 181 delegátů, kteří si vyslechli projevy obou kandidátů.

Jako první svůj projev přednesl Czernin, který v něm poukázal na to, že podle něj strana nevzkvétá. Promluvil o ochraně klimatu a přírodních zdrojů, garantování bezpečí, ochraně demokracie a lidských práv, vzdělání, podpoře podnikatelů a výzkumu a vědy.

O podobných tématech hovořila i Pekarová Adamová, která na počátku své řeči zmínila důležitost svobody a demokracie. Podle ní je nejdůležitější připojit se k eurozóně, za podstatné, kromě Czerninem již zmíněných témat, považuje i komunikaci strany s občany České republiky.

Markéta Pekarová Adamová je první ženou v čele strany. Ve volbách získala více než 50 % hlasů. Czernin jí však bude stát po boku jakožto první místopředseda. Adamová dříve pracovala pro společnost T-Mobile a věnovala se mezinárodnímu dobrovolnictví. V roce 2016 se vdala za IT specialistu Tomáše Pekara.

Mohlo by vás zajímat

Další články