Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Tonya Graves bojuje ve StarDance o přežití: Takhle promluvila s Evou Decastelo v show Extra Host

+ Dalších 10 fotografií
Zpěvačka Tonya Graves (49) si za víc než dvacet let v Česku vybudovala nejen silnou fanouškovskou základnu, ale také silný vztah ke „svým Čechům“, které všude brání, jak to jen jde, a také k českým filmovým klasikám. Čeho se podle této hyperaktivní Afroameričanky bojíme a jaké hlášky z našich filmů nejvíc miluje? Pusťte si video s exkluzivním rozhovorem Evy Decastelo (41) s „Toničkou“ v pořadu Extra Host.

„Vždy jsem měla plán, že budu jako Josephine Baker, že opustím Ameriku a pojedu do Francie, kde budu zpívat, dělat kabaret nebo dělat herečku. Když jsem ale přišla do města mých snů, lidi tam byli hrozní. Mimo Paříž jsou fajn, přátelští a přijatelní, ale tam? Ne, děkuju, radši knihu. Asi teď o mně budou psát, že jsem rasistka,“ řekla pobaveně Tonya Graves

V devadesátých letech byla se svou barvou kůže v Praze docela raritou.

Začátky

„Když jsem sem přišla, Afroameričanů tu nebylo moc. Viděla jsem menší předsudky. Lidé nevěděli, že je rozdíl mezi černochy z různých zemí. Pak přišla ADHD Tonička, tak koukali, co to je,“ popisuje se s nadhledem majitelka silného uhrančivého hlasu.

A jaké má u nás zážitky s rasismem?

„Před osmi devíti lety jsem měla smůlu ve Vimperku. Měli jsme tam hrát koncert, ten den ale byla demonstrace Dělnické strany, což jsem tehdy vůbec nevěděla, co to je. Šla jsem si do hospody pro polévku, oni tam už byli ožralí a řvali nepříjemné věci. Pak všichni psali o skandálu. Ale rasismus je všude, to se může stát i v malé ulici v Americe. Vždycky bojuju za Čechy. Říkám, že nejsou rasisti. Myslím si, že jsou xenofobové. Nevědí, co čekat, tak se bojí. Ale když to zjistí, tak je to v pohodě. Tady jsem zažila méně rasismu než ve Spojených státech,“ dušuje se.

Hyperaktivita

Dnes už z ní je zdomácnělá skoro „česká holka“, což dává najevo i svým filmovým apetitem.

„Když jsem sem přijela, nestýkala jsem se moc s cizinci, kteří tu žijí, byla jsem hlavně mezi Čechy. Neuměli moc anglicky, tak jsem se naučila česky a pochopila jsem i český smysl pro humor. Miluju ho. Mám ráda film Vrchní, prchni. Je to tak dobrý! Jsem i velký fanoušek filmů Svěráka a Smoljaka. Můj úplně nejoblíbenější český film je S tebou mě baví svět,“ prohlásila a hned předvedla svou oblíbenou scénku. „Líbí se mi také Kulový blesk. Nemáte někdo chuť na dobrou brazilskou kávu?“ zahláškovala sympatická Tonička.

V rozhovoru s velmi lidskou Evou Decastelo (41) toho ale prozradila mnohem víc, třeba i o plánech na svůj vlastní pohřeb nebo na umístění v taneční soutěži „S Toničkou se známe skoro dvacet let. Mám ji hrozně ráda jako člověka. Stejně jako já je to chodící rozostřená ADHD. I pro kameramany muselo být těžké udržet nás při natáčení pohromadě, v záběru a ostré. Tonička pak na svůj Instagram moc hezky napsala, že aby si se mnou mohla pořádně pokecat, musí přijít do pořadu. Moc se bála, že vypadne jako první ze StarDance, tak jsem ráda, že se to nestalo,“ prozradila eXtra.cz Eva, která s hosty umí komunikovat mile, s citem a nekonfliktně, takže většinou prozradí možná i víc, než původně plánovali.

Další část pořadu Extra Host uvidíte v neděli 3. listopadu v 19 hodin.

Předchozí díl pořadu s Michaelem Vieweghem si můžete pustit zde

Související články

Další články

Nejnovější kauzy