Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Tonoucí žena s chlapečkem ve Vodňanech: Před skokem do vody zanechala bolestivý vzkaz

Ilustrační obrázek.
Zdroj: Profimedia
Příběh

Matka s chlapečkem, kteří skočili do řeky Blanice na Vodňansku, chtěli prý spáchat sebevraždu. Svědčí o tom i tajemné vzkazy, které matka umístila na sociální sítě, jak informoval web CNN Prima News. 

„Teď buď frajer! Náš život skončil, sbohem,“ měla údajně napsat žena v jednom ze svých příspěvků. Podle informací webu CNN Prima News chtěla spáchat sebevraždu. Otec dítěte měl totiž ženu i chlapce opakovaně slovně urážet a dokonce i mlátit. Žena tak zřejmě neunesla tři a půl roku trvající fyzické a psychické týrání a rozhodla se i s chlapcem skočit do vody.

Incident se stal ve středu 1. prosince za městem Vodňany. Několik studentů rybářské školy se vracelo domů, když si všimli, že na mostě přes řeku Blanici stojí prázdný kočárek a na něm byla pověšená kabelka. „To jim bylo divné, tak se šli podívat kolem, jestli se neudělalo někomu špatně, a zjistili, že někdo plave v řece. Původně je napadlo, že se někdo koupe, ale rychle jim došlo, že žena v řece má na sobě oblečení. Vlezli tedy po kolena do řeky, jenže zjistili, že je tam proud a hloubka, tak přivolali policii,“ popsal pro eXtra.cz detaily dramatického zásahu mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.

Záchranná akce

„Nezletilé osobě musela být po vytažení z vody poskytnuta resuscitační péče a následně pak byla letecky transportována do jedné z pražských nemocnic. U druhé osoby došlo k podchlazení a ve stabilním stavu byla převezena do spádového zdravotnického zařízení,“ prozradila mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová.

O stavu dítěte zatím nejsou další zprávy. Stejně tak není jasné, jak k celé situaci došlo, jelikož ošetřující lékař zatím nepovolil policii vyzpovídat matku dítěte.


Související články

Další články