Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Tonoucí žena s chlapečkem ve Vodňanech: K zoufalému skoku prý vedlo domácí násilí

Topící se žena ve Vodňanech: Do řeky měla s chlapcem skočit úmyslně
Zdroj: Policie ČR
Záchrana

Ve středu večer bylo v jihočeských Vodňanech pořádné drama. Matka s malým chlapcem zřejmě chtěla spáchat sebevraždu skokem do řeky Blanice, jak informoval web CNN Prima News. Případ stále řeší policie.

Za městem Vodňany se ve středu 1. prosince odehrál děsivý incident. Několik studentů rybářské školy se vracelo domů, když si všimli, že na mostě přes řeku Blanici stojí prázdný kočárek a na něm byla pověšená kabelka.To jim bylo divné, tak se šli podívat kolem, jestli se neudělalo někomu špatně, a zjistili, že někdo plave v řece. Původně je napadlo, že se někdo koupe, ale rychle jim došlo, že žena v řece má na sobě oblečení. Vlezli tedy po kolena do řeky, jenže zjistili, že je tam proud a hloubka, tak přivolali policii,“ popsal pro eXtra.cz detaily dramatického zásahu mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.

Podle webu CNN Prima News měla chtít žena spáchat sebevraždu. Otec dítěte měl totiž ženu i chlapce slovně urážet a dokonce i mlátit. Žena tak zřejmě neunesla tři a půl roku trvající fyzické a psychické týrání. Redakce již zmíněného webu má k dispozici zprávy ze sociálních sítí, v nichž se měla žena i loučit s lidmi, kteří ji měli rádi.

Chlapec musel být resuscitován

„Nezletilé osobě musela být po vytažení z vody poskytnuta resuscitační péče a následně pak byla letecky transportována do jedné z pražských nemocnic. U druhé osoby došlo k podchlazení a ve stabilním stavu byla převezena do spádového zdravotnického zařízení,“ prozradila mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová.

O stavu dítěte zatím nejsou další zprávy. Stejně tak není jasné, jak k celé situaci došlo, jelikož ošetřující lékař zatím nepovolil policii vyzpovídat matku dítěte.

Související články

Další články