Doporučuje denní cvičení jógy, pozdravy slunce a samozřejmě speciální styl stravování, který sám vyznává. Kazim je navíc sám důkazem, že není nikdy pozdě začít.

Životní styl změnil až v 41 letech, a to poté, co si zlomil záda. Zůstal paralyzovaný od pasu dolů a lékaři mu sdělili, že už nikdy nebude chodit. 95letý Turek se dokázal uzdravit tím, že přátelům dovolil vrátit silou kosti na původní místo a následně velmi opatrně dělal jógu a jemné protahování.

„Udělal jsem na sobě 63 různých experimentů. Znovu jsem se narodil. Devět měsíců poté jsem začal chodit,“ prozradil Kazim Daily Hurriyet.

Místo toho, aby Turek věřil, že se jednalo o zázrak, je přesvědčen o tom, že se vše stalo díky jeho mentálnímu úsilí a urputnosti.

„Člověk používá sílu mozku, a pokud ji aplikuje správně, tak může regenerovat svaly i nervový systém,“ vysvětluje Kazim s tím, že v kombinaci se cvičením jógy a jeho dietou se může každý dožít 130 let. A co se ukrývá pod pojmem „jeho dieta“? Opět nic složitého. Konzumuje fazole, olivy, papriky, polévky, bylinkový čaj a jednu lžičku medu denně. Masu se naopak zcela vyhýbá.

Výsledek? 95letý muž dokáže vydržet v pozici uzlu 48 hodin, zadržet dech na 5 minut a mít až 5 orgasmů denně.

„Můžeme žít do 130 let. Každý má tu sílu, pokud se bude starat o své tělo jako já, tak bude stárnout stejně,“ je přesvědčen Kazim.