Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Britský odstřelovač zabil jednou střelou z 900 metrů pět džihádistů IS

Zdroj: profimedia.cz
Odstřelovač
Pořádně povedená trefa se povedla britskému odstřelovači speciální jednotky SAS. Ten jediným výstřelem zabil pět příslušníků Islámského státu. Aby toho nebylo málo, tak se mu husarský kousek povedl na téměř kilometrovou vzdálenost.

Britský voják bude členy Islámského státu děsit ve snech asi ještě pěkně dlouho. Odstřelovač, který má za sebou dvacetiletou službu ve speciální jednotce SAS, jediným výstřelem z pušky Barrett M82 ráže .50 zneškodnil hned 5 cílů, napsal server novinky.cz.

Do puškohledu nejsilnější pušky britské armády se totiž vojákovi dostal sebevražedný atentátník. Ten měl na sobě vestu s výbušninou, do které ho odstřelovač na vzdálenost 900 metrů zasáhl. Teroristova vesta okamžitě vybuchla a zasáhla další čtyři džihádisty.

Pozoroval svůj cíl několik dní

„Měli jsme štěstí. Odstřelovači běžně míří na hlavu, ale ta vzdálenost už byla moc velká na takovou ránu. Střelec tak zamířil na hruď,“ napsal deník Daily Star s odkazem na nejmenovaný zdroj z britské armády.

Džihádisté nebyli žádným náhodným cílem. Speciální tým je pozoroval už několik dní. Krátce před výstřelem se jeden z teroristů začal natáčet na kameru. V tu chvíli ho britští vojáci poznali. „Pak nám jeden z vojáků ohlásil, že muže identifikoval a má čistý výhled na cíl,“ dodal zdroj. Následoval přesný výstřel, za který střelec obdržel jako odměnu kšiltovku s nápisem „Smrt na velkou vzdálenost“.

Související články

Další články