Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tomu se říká podnikavý duch: Osmnáctiletá Britka si koupila klenotnictví, ve kterém pracovala jako brigádnice

Molly ve svém obchodě.

Chtěli byste si koupit firmu či podnik, do kterého jste jako adolescenti chodili na brigády? Jedné Britce se to teď podařilo. Osmnáctiletá Molly Clegg si nedávno dodělala maturitu a rozhodla se, že své úspory na školné využije jiným způsobem, než tím, že půjde na univerzitu – koupila si klenotnictví, ve kterém pracovala jako brigádnice.

Molly odjakživa milovala práci se šperky, a proto ji také její brigáda velmi bavila. Když rodičům oznámila, že dává přednost podnikání před studiem, trochu je zaskočila. O to větší ale byl jejich údiv, když se dozvěděli, že je majitelkou obchodu, ve kterém po celou dobu svých studií pracovala.

„Ten obchod otevřeli, když mi bylo deset, chodívala jsem tam a nakupovala náušnice z kapesného, které jsem si šetřila, před rokem se mi tam podařilo sehnat sobotní brigádu. Zvažovala jsem, že půjdu studovat na univerzitu, ale nemohla jsem se rozhodnout pro konkrétní obor, takže když přišla tahle příležitost a já si mohla koupit ten obchod, věděla jsem hned, že je to přesně to, po čem celý život toužím,“ uvedla Clegg pro deník Mirror.

Související články

Další články