Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Tomu se říká alergie na manžela! Žena málem zemřela po styku se svým mužem

Nebezpečí
Žena (46) málem zemřela po sexu s vlastním manželem. Poté, co přišla do kontaktu s jeho spermatem, postihla ji silná alergická reakce. Manžel totiž užíval léky, na které byla žena již od dětství alergická.

V Baltimoru v americkém Marylandu se odehrál těžko uvěřitelný příběh. O bizarním případu informoval odborný časopis The American Journal of Medicine. Šestačtyřicetiletá žena málem zemřela poté, co měla sex s vlastním manželem. Žena měla po aktu silné závratě, průjem, svědění rukou i nohou.

Byla převezena do nemocnice, kde podstoupila prohlídku u lékaře. Zjistili, že má nízký krevní tlak a usoudili, že má sepsi. Dali ji na kapačky a začali do ní ládovat antibiotika. Jenže po dalších testech zjistili, že byla v anafylaktic­kém šoku.

Zmatení doktoři se později dozvěděli, že se její manžel léčil s bakteriální infekcí, a to konkrétně antibiotikem Nafcillin, které obsahovalo penicilin. A právě to bylo důvodem, proč se nejmenované ženě spustila alergická reakce. Žena měla silnou alergickou reakci právě na penicilin v manželově semenu.

Žena byla totiž již od dětství alergická na penicilin, a tak se mu odjakživa vyhýbala. Jenže nikdo neměl tušení, že by se k ní látka mohla dostat skrze manželovo sperma. Když lékaři zjistili, jak se ženě alergická reakce spustila, byli konečně schopni ji začít správně léčit. Před propuštěním z nemocnice jí bylo řečeno, že nesmí mít sex s manželem ještě týden potom, co on dobere své léky.

Slyšeli jste někdy o podobně bizarním případu? Dejte nám vědět do komentářů.

Mohlo by vás zajímat

Další články