Mayim Bialik je hodně zajímavá žena (to je to, co u nás moc v šoubyznysu nemáme). Možná jste nevěděli, že americká herečka, která ztvárňuje ve slavném seriálu Teorie velkého třesku Amy Farrah Fowler, má opravdu ve skutečnosti doktorát z neurobiologie.

Ještě zajímavější je ale její původ. Narodila se sice v San Diegu v Kalifornii, ale její prarodiče v roce 1930 emigrovali do Ameriky z Československa.

Mayim se ani zdaleka neproslavila až slavným seriálem o mladých geniálních vědcích Teorie velkého třesku. Už v roce 1989 získala za roli ve filmu Osudové pláže cenu Young Artist Award a coby dětská hvězda zazářila například i v hororu Démon pomsty. Objevila se také v Arnoldových patáliích, Sběratelích kostí nebo Božské mrše.

Co se osobního života týče, tak se v roce 2003 vdala za Michaela Stona, mají spolu dva syny. Miles Roosevelt Bialik Stone se narodil 10. října 2005 a Frederick Heschel Bialik Stone se narodil 15. srpna 2008. Rozvedla se v roce 2012.

Mayim Hoya Bialik je mnohem zajímavější žena, než se zdá. A jestli něco rozhodně není, tak uťápnutá, ve světě těžko orientující se bláznivka, jak si ji diváci ze seriálu pamatují.