Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Tomu neuvěříte: Podívejte se do luxusního zámku, jehož majitel jej vyhrál. V kartách!

Zámek je zcela nově postaven roku 1913, ale stáří základů se odhaduje na
11. století.
+ Dalších 5 fotografií

Je to turistická atrakce široko daleko. Zámek v tudorovsko-jakobínském stylu, který jeho majitel užívá i k bydlení, slaví letos přesně sto let, i když vypadá, že je přímo jak ze slavného seriálu Tudorovci.

Ale jeho současná podoba vznikla roku 1913, kdy byl přesně v tomto stylu dům předělán, ač se jeho celkové stáří datuje až někdy do 11. století! A jestli v něm bydlel někdo z mocné rodiny Tudorovců? Proč ne, pohodlí by tam evidentně měl i slavný Jindřich VIII. Tudor a všech jeho šest manželek najednou.

Zámek ve Wiltshire je nyní dílem jistého Harolda Moffata, který zámek zdědil po svém příbuzném, jenž toto sídlo někdy v roce 1870 vyhrál v kartách! Mysleli jsme, že o ženy a o domy se v karty hraje jen ve westernech a komediích s Terencem Hillem a Budem Spencerem, ale ono ne!

I tak obrovské sídlo je vkládáno jako bank do hazardu a doufáme, že to byla alespoň nějaká těžká gentlemanská hra, neboť prohrát střechu nad hlavou v Prší musí být strašná potupa. Zato rodina pana Moffata si musí mnout ruce. Ti opravdu mohou říct, že bydlí královsky.

Mohlo by vás zajímat

Další články