Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Tomu neuvěříte! Na Oscara nominované masky z filmu Klub poslední naděje stály jenom 5000 Kč!

Tomu neuvěříte! Na Oscara nominované masky z filmu Klub poslední naděje stály jenom 5000 Kč!
Zdroj: archiv distributora

V Hollywoodu stojí všechno obrovské peníze. Jen miliony dolarů se při natáčení filmů dávají za catering, tedy za jídlo pro herce a štáb. A když už pak děláte masky, které jsou hodny nominace na Oscara, klidně to stojí desítky milionů dolarů. Ne však v případě na Oscara nominovaných masek ve filmu Klub poslední naděje.

Ten vypráví o muži, kterého hraje značně pohublý Matthew McConaughey, jenž onemocní AIDS a rozhodne se proto nelegálně dovážet z Mexika účinnější léky, než jaké byly v té době v Americe.

Na zlatou sošku je za masky nominovaný Robin Mathews a ten říká, že Klub poslední naděje byl jeden z nejlevnějších filmů, na kterých kdy pracoval. Natáčelo se pouhých 28 dní a Matthew McConaughey musel na své náklady brutálně zhubnout, protože kvůli penězům nešly použít žádné digitální triky. Přesto musel v jednu chvíli vypadat zdravější než jindy a to je právě úloha maskéra. Ten dokázal, že ačkoli Matthew McConaughey vážil celou dobu stejně, v jednu chvíli, kdy ho nemoc zasahovala intenzivněji, musel vypadat ještě hubenější.

Co používal? Normálně se používá silikonová kůže a podobně, ale na to neměl Robin peníze. Proto zvolil techniky, které se používaly ve filmech už od 30. let - například kukuřičnou mouku pro bledší pleť. Aby herec vypadal ještě hubenější, než je teď, používal také klasický make-up na tělo, který více zvýrazňoval kosti.

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy