Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Tomu neodoláte: Kousek za hranicemi na vás čekají sexy kočičky s dokonalými těly a vodní hrátky na wakeboardu!

+ Další 3 fotografie

Ještě jste si nenaplánovali dovolenou? Máme pro vás tip, kam vyrazit. Skvěle se pobavíte, poznáte nové přátele, objevíte místa, na které budete ještě dlouho potom, co se vrátíte domů, vzpomínat.

Město, kam vás chceme pozvat, je kousek za hranicí s Německem.

Lipsko je známé jako město univerzitní, veletržní, knižní a hudební – to je fakt. Ale taky se tam dobře paří! Hodně zajímavé je okolí pevnosti Moritzbastei (jedná se o zbytky městského opevnění), protože v této oblasti to žije ve dne i v noci. Je to velmi oblíbený cíl lipských studentů, kteří si zde užívají party, hudbu a koncerty. Hladem nebo žízní určitě neumřete – více než 1400 barů, kaváren, restaurací a hospůdek je jasnou zárukou! Mimochodem, jestli vám něco říká Faust, tak Auerbachs Keller je ta správná adresa.

A když se ráno probudíte po tahu, můžete v Lipsku zbytek peněz buď utratit na nákupech v řadě spletitých nákupních pasáží, kde ulovíte kousky, ve kterých v Česku určitě nikoho nepotkáte, nebo si zahrát na homo culturalis a podívat se třeba do průmyslové budovy bývalé přádelny bavlny (Spinnnerei), pod jejíž střechou se nachází galerie soudobého umění. Případně polechtat leguána za ouškem v tropickém pavilonu Gondwanaland, který najdete v Lipské ZOO – což je dnes jedna z nejnavštěvo­vanějších zoo v Německu.

No a pak je tu ještě jeden zásadní letní tip: kousek od Lipska je voda! 22 jezer, kde se dá bikovat, bruslit, machrovat u baru na kočičky / nebo na kočičáky anebo pod sebe hodit deku a koukat na to, jak si ostatní zkouší namlátit při wakeboardingu! Jo jasně, plážový volejbal si tu taky můžete zahrát.

Více informací naleznete zde: www.leipzig.travel.

Mohlo by vás zajímat

Další články