Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Tomio Okamura v slzách! Společně s bratry přišel o milovaného otce a čelí odporné pomluvě

Zdroj: Profimedia/facebook
Smutné zprávy z Japonska přes sociální sítě sdělil bratr Tomia Okamury Hayato. Ten jako první informoval o špatném zdravotním stavu otce a také o tom, že se vydává do Japonska, aby byl v těchto těžkých časech po jeho boku. Matsuo Okamura ale podlehl zdravotním komplikacím a zemřel.

I v těchto těžkých chvílích museli bratři Okamurovi čelit nepravdivým pomluvám. Na základě tohohle vyjádření vznikla dezinformace, která bratry rozčílila. „Tatínek dnes odpoledne zemřel a já i nejmladší bratr Osamu jsme mu mohli být při tom zcela nablízku, drželi jsme ho za ruce,“ napsal Hayato na své sociální sítě.

Poté se spustila lavina kritiky na Tomia, který údajně nemá zájem o otce a nebyl po jeho boku, když odešel v kruhu rodiny. I když bratři nemají mezi sebou nejlepší vztahy, tohle si nenechali líbit. "Dostal jsem zprávu, že si někdo moje slova mylně vyložil tak, že můj bratr Tomio našemu tatínkovi nepomáhal. Jak jsem se už opakovaně v minulosti vyjádřil, podporovali jsme rodiče vždy 'spojenými silami', tedy opravdu společně. Tomio (45) sice teď v Tokiu není, ale navštívil tatínka začátkem měsíce a samozřejmě se také chystá přiletět na jeho pohřeb," napsal Hayato Okamura, který je členem KDU-ČSL.

I třetí bratr Osamu se vyjádřil k celé kauze: "Poté, co můj nejstarší bratr Hayato zveřejnil na svém profilu zprávu o úmrtí našeho tatínka, objevily se v českém bulváru titulky 'Okamurům zemřel otec. Dva synové ho drželi za ruce, Tomio ne', 'Bratři Okamurové přišli o otce, Tomio u smrtelné postele chyběl'. BOHUŽEL JDE O VZOROVÝ PŘÍKLAD, JAK SE DÁ S INFORMACÍ SNADNO MANIPULOVAT. Hayato Okamura sice o Tomiovi ve svém příspěvku přímo nepíše, ale TOMIO V DOBĚ TATÍNKOVY NEMOCI POMÁHAL MOŽNÁ NEJVÍC ZE VŠECH - a vždy s velkým nasazením."

Dále pokračuje: "Byl v Japonsku se o tatínka starat jen týden přede mnou a dva týdny před tím, než dorazil bratr Hayato, byli jsme takto domluveni. A samozřejmě už je nyní i na cestě za námi na pohřeb. Omlouvám se za osobní post, ale velmi se mě dotýká fakt, že v jednom z mála momentů, kdy naše komplikovaná rodina opravdu drží chvíli pospolu a vzájemně si pomáháme, tak se česká bulvární média chovají takto nevkusně. Tím více si vážím práce dobrých novinářů, kteří přistupují ke své profesi zodpovědně," dodal Osamu Okamura.

Související články

Další články