Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Tomio Okamura si staví haciendu za 20 milionů: Dělníci za 8 měsíců příliš nepokročili

Tomio Okamura si staví haciendu za 20 milionů: Dělníci za 8 měsíců příliš nepokročili
Zdroj: eXtra.cz, Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 17 fotografií
Okamurova vila
Bude mít honosný palác jako japonský císař! Vila Tomia Okamury (47), jež roste na pražském Břevnově už přes rok, budí rozporuplné pocity. Šéf strany SPD, označované mnohými za xenofobní, stěhovákům zatím rozhodně volat nemusí. Stavba totiž pokračuje hlemýždím tempem.

Když byli reportéři eXtra.cz u břevnovského pozemku Tomia Okamury (47) před osmi měsíci, byla hotová jen kostra přízemí. Předseda strany SPD, která brojí proti migraci, si na stavbu najal zahraniční dělníky a ti toho během jara a léta příliš mnoho nestihli.

Od února 2019 přibyla pouhá dvě patra, a přestože už jde zřejmě o finální výšku, takové hlemýždí tempo na aplaus určitě není. Nemluvě o fasádě nebo snad střeše, o nichž si Okamura může v těchto dnech nechat zdát.

Okamura, který se sice narodil v Tokiu, ale vyrůstal na Moravě, několikrát za svůj nový domov schytal nemilosrdnou kritiku. Přinejmenším dvakrát se také sociálními sítěmi šířila zpráva, že se v Praze staví nová mešita. Přiložen k ní byl právě snímek rostoucí vily, jež měla kontroverzního politika vyjít na 20 milionů korun.

Pokrok na stavbě Okamurovy vily

„Já bych v tom rozhodně bydlet nechtěla. Nechci ale nikoho urazit, jemu se tam snad bude líbit,“ řekla eXtra.cz s jistou opatrností jedna z nastávajících sousedek.

Jisté je jenom jedno. Letos se Tomio Okamura do nového ještě stěhovat nebude.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy