Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Tomio mě zneužil v kampani, říká Buřtguláš z Prague Pride. Okamuru žene k soudu

Tomio Okamura mě zneužil v kampani, říká Buřtguláš z Prague Pride
Zdroj: Profimedia.cz
SOUD

Kontroverzní politik Tomio Okamura (48), jehož stranu SPD obviňuje řada lidí z šíření bezbřehé nenávisti vůči rasovým menšinám či homosexuálům, se nejspíš bude muset zodpovídat Buřtguláši. Zní to sice bizarně, ale je to pravda. Stanislav Menčík, který se objevil v MasterChefovi s nabídkou gurmánské speciality chalupářů, podle níž získal přezdívku, se chce pomstít za údajné zneužití své fotky v kampani proti gayům.

Piráti a další sluníčkáři se snaží prosadit homosexuální manželství. Každý ale ví, že manželství a rodinu mohou založit...

Zveřejnil(a) Tomio Okamura - SPD dne Středa 28. dubna 2021

Stanislav Menčík má za sebou divokou minulost, ale myslí si, že ani on si nezaslouží, aby ho Tomio Okamura využíval (podle něj zneužíval) v údajně homofobních kampaních.

„Manželství je svazek muže a ženy vychovávající děti,“ napsal tým Okamury k fotce muže a ženy s dvěma dětmi. Následoval ale další snímek právě s Menčíkem. „Ale manželství není tohle…,“ připsal k ní kdosi jménem Okamury minulý týden.

Není to však prý zdaleka poprvé, kdy byla stejná fotka použita. Loni se zase pod stejnou momentkou u předsedy SPD píše, že na Prague Pride dochází k obscénnostem a zvrhlostem a že SPD je tu od toho, aby bránila normální svět pro normální lidi.

„Jen tak něco mě nenaštve, ale aby fotku mou a kamaráda zneužíval člověk takového ražení k dosažení svých bizarních politických idejí, to mě uráží. Už asi potřetí během tří let použil ten samý snímek jen kvůli ponižování účastníků Prague Pride,“ řekl nyní eXtra.cz Menčík.

To je neskutečné. V době koronavirové krize, kdy je třeba otáčet v ruce každou korunu, zastupitelstvo Prahy zejména...

Zveřejnil(a) Tomio Okamura - SPD dne Pátek 29. května 2020

„Jsem z malého města a kvůli tomu poslednímu zveřejnění se mi ozývá velká řada lidí. Zasahuje mi to do soukromí. Spousta lidí mě začala bombardovat, proč jsem mu dal povolení využít můj obličej, což se samozřejmě nestalo. Asi nepůjde bránit se jinak než soudně, protože prosba o odstranění fotky byla několikrát ignorována a já se s Okamurou nemůžu spojit jinak,“ míní Buřtguláš.

„Stali jsme se obětí homofobie člověka, kterému asi nedochází, že na té fotce jsou lidé, kteří existují a chodí po stejné zemi a kostým mají jen na maškarním průvodu. Asi by neměl jezdit do Brazílie, protože tam by ho některé kostýmy asi přinutily vyskočit z okna,“ rýpe do nedávného prohlášení Okamury.

Redakce oslovila i právníka, podle něhož je využití fotografie stranou SPD dost problematické, zvlášť takhle krátce před volbami.

„Na shromáždění platí novinářská licence a pořízení a využívání fotografie ze zpravodajských důvodů je v pořádku. Jiná věc je, když použijete ten samý snímek opakovaně za sebou coby politik ve snaze podpořit své hlásání nějaké nesnášenlivosti vůči LGBT. To už dle mého názoru nepochybně přesahuje rámec zákonné licence.

Navíc se to dalo interpretovat jako použití v rámci předvolební kampaně. Dokážu si dost dobře představit, že by došlo k zákazu použití fotografie, a kdyby dotyčný narazil na kvalitního soudce, tak i k vysoké finanční náhradě,“ řekl eXtra.cz právník, který si v souvislosti s Okamurou nepřál zveřejnit své jméno.

„Jsem si vědom toho, že na nic z toho, co Okamura dělá, nemá právo, navíc takhle opakovaně. Rozhodně nemá souhlas s využitím mé osoby v předvolební kampani,“ dodal Menčík, který ještě počká, zda se nepodaří SPD přinutit inkriminované snímky vymazat, jinak se prý opravdu obrátí na soud.

Reakci SPD zjišťujeme.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy