Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tomášek z Ostravy trpí stejnou nemocí jako Maxík a Oliverek: Rodiče prosí o pomoc

Zdroj: FB Bojujeme pro Tomáška
+ Další fotografie
pomoc chlapci
Maxíka a Oliverka, kteří trpí svalovou atrofií zvanou SMA, už znáte. V Česku se objevil další chlapeček, Tomášek z Ostravy, který se se zákeřnou nemocí rve jako lev. Aby však mohl být léčen nákladným lékem Zolgensma, musí se k tomu vyjádřit pojišťovna, stejně jako tomu bylo u Maxíka a Oliverka. Pomoci alespoň s ulehčením Tomáškova života můžete i vy.

Spinální svalová atrofie způsobuje postupně ochabnutí svalů, kdy se dítě zprvu přestává hýbat a nakonec můžou selhat i plíce. Do určitého věku je však možné podstoupit finančně náročnou léčbu pomocí léku Zolgensma. U Oliverka a Maxíka proplatily lék pojišťovny. Na vyjádření pojišťovny čeká právě rodina malého Tomáše.

Malý bojovník Tomášek

Tomášek Fiala z Ostravy je roční chlapeček a doktoři mu zákeřnou nemoc SMA diagnostikovali už v prosinci minulého roku. Rodiče to odmítají se synkem vzdát a bojují spolu s ním. Vznikla proto i stránka na Facebooku: Bojujeme pro Tomáška. Tam rodiče sdíleli příběh jejich chlapečka a také pokroky. Pojišťovna zatím schválila lék Spinraza, jenž jen postup nemoci zpomaluje. Lék Zolgensma by mu mohl zajistit kvalitnější život. Rodiče by rádi sehnali peníze na usnadnění chlapečkova života a k tomu slouží i transparentní účet, pomocí kterého můžete přispět i vy.

„19. 1. mě čeká další dávka léku Spinraza, tentokráte s následnou hospitalizací, kde mi natočí EKG srdíčka a změří svalovou saturaci a dýchání celkově. Bude mi chybět můj pokojíček, ale s rodiči to určitě zvládnu. Z rané péče mi bude zapůjčen minivozíček, abych se mohl snáze pohybovat po bytě,“ stojí na stránce Bojujeme pro Tomáška. Čekají ho pak ještě dvě dávky s odstupem 14 dnů.

Přispět můžete i vy

„Tomáška zaštítila organizace Kačenka dětem, z.s., která pomáhá mimo jiné dětem s SMA,“ sdíleli rodiče malého bojovníka na stránce. Přispět můžete chlapečkovi i vy na transparentním účtu 2901175026/2010, nezapomeňte navíc uvést variabilní symbol 15. Peníze budou využity na rehabilitační cvičení v centru Arkáda a nákup kompenzačních pomůcek (například speciální autosedačka).

Související články

Další články