Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Tomáše Holého (†21) pokousal pes a dalších 6 věcí, které jste o filmu Pod Jezevčí skálou netušili!

Zdroj: Bonton
+ Dalších 8 fotografií
film
Rodinný film Pod Jezevčí skálou vznikl přesně před 40 lety a patří k nezapomenutelným českým klasikám. Příběh malého Vaška v podání tragicky zemřelého Tomáše Holého (†21) po letech dojímá a kouzlí úsměv na tváři zároveň. Věděli jste, že dětského herce na natáčení pokousal pes?

Když se řeknou dobrodružné prázdniny pražského kluka Vaška, kterého si zahrál Tomáš Holý (†21), u dědy na Šumavě, není snad nikdo, komu by se nevybavil film Pod Jezevčí skálou. Ten i po dlouhých čtyřiceti letech od natočení patří k oblíbeným českým klasikám.

Přinášíme sedm věcí, které jste o filmu zaručeně nevěděli!

  • 1. Trik se sněhem zajistil fukar, do kterého se sypala polysterenová drť. Polystyren pak létal, jako kdyby padal sníh a jeho zbytky majitel chaty nacházel ještě po letech.
  • 2. Při točení osvobozování jezevčíka pes Tomáše Holého pokousal a on měl „šlinc“ na tváři. To poté nechtěl říct svému otci, který se však o nehodě stejně dozvěděl.
  • 3. Původně snímek neměl mít další pokračování. Náhodou se však dostal do Německa, kde zaznamenal veliký ohlas a stal se velmi oblíbeným. Následovala zakázka na další díl, což nakonec vedlo ke vzniku trilogie.
  • 4. Režisér nechal Tomáši Holému volno v tom, co má povídat, nenutil ho učit se texty. Jen musel vědět, co by tam mělo být.
  • 5. Scénáristé napsali roli malého Vency přímo na tělo Tomáši Holému.
  • 6. Gustav Valach a Jana Brejchová si spolu zahráli již v roce 1967 ve filmu Noc nevěsty.
  • 7. Natáčení probíhalo v Praze, polesí Vimperku a Dobré vodě.

Související články

Další články