Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Tomáš Zástěra draží ikonické oranžové trenky ze Survivoru: Fanoušci přihazují po statisících

Tomáš Zástěra draží své ikonické oranžové plavky.
Zdroj: Se souhlasem Tomáše Zástěry
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Pomoc

Moderátor Evropy 2 Tomáš Zástěra (42) se rozhodl vydražit své ikonické oranžové plavky, které nosil po celou dobu účinkování v reality show Survivor. Peníze z dražby budou věnovány na pomoc tatínka a zároveň vdovce Romana, který se stará o tři děti, z nichž jedno má zdravotní problémy. Za tři hodiny se částka vyšplhala téměř k milionu korun.

Oranžové plavky moderátora a účastníka Survivoru Tomáše Zástěry jsou dnes již ikonické. Vzniklo s nimi plno vtipných obrázků a i z toho důvodu se je rozhodl Tomáš vydražit. Výtěžek chce přitom věnovat na dobrou věc.

„Dnes se rozběhla charitativní aukce oranžových trenek ze Survivoru aneb přičuchni si k životu na ostrově. Vyrobil jsem pro ně originální rám a čekají právě na vás,“ prozradil Zástěra ve videu, které umístil na Instagram.

Pomoc vdovci se třemi dcerami

Dražba probíhá na Aukru a končí ve středu 30. dubna. Jen za tři hodiny se cena vyšplhala na více než osm set tisíc korun.

Finanční prostředky budou směřovat k vdovci Romanovi, který vychovává tři děti, Dominiku (24), Zuzanku (13) a Verunku (9). Nejmladší dcera má od narození achondroplazii – poruchu růstu a s tím spojené další zdravotní problémy. Na péči a výchovu jsem už dva roky sám. Naše milovaná manželka a maminka bohužel zemřela,“ píše se na stránkách, kde probíhá dražba.

První problémy se u ní začaly projevovat v době, kdy byla s Verunkou na rodičovské dovolené. Krevní destičky poklesly na hodnotu 0 a musela jí být odstraněna slezina. Její stav se stabilizoval, ale po nějaké době se vážné zdravotní problémy znovu ozvaly. Musela být hospitalizována a bojovala o život. Přišla o obě nohy – jednu ve stehně, druhou v bérci. Když už vše vypadalo nadějně a po roce se naučila chodit na protézách, přišla pro naši rodinu velká rána. Po očkování proti chřipce zkolabovala, po pár dnech tělo bojovalo s velmi silnou chřipkou a následovala sepse celého organismu. Nyní jsou to dva roky, co nás milovaná manželka navždy opustila. Bylo ji 46 let,“

Dcerka je v rukou specialistů

„Od té doby jsem s dětmi sám. Syn studuje a osamostatnil se. Verunka je neustále v rukou specialistů, naposledy podstoupila těžkou operaci obou nožiček. Každý čtvrtek chodíme na cvičení do dětského centra, cvičíme také doma a navštěvujeme lázně. Bez toho by skončila na vozíku a stav by se jí zhoršoval. Vozík používáme při větší únavě a dalších obtížích,“ prozradil dále Roman, jemuž by velmi pomohlo spolehlivější auto, kam by mohl naložit i vozík. Z peněz tedy chtějí pořídit auto, jelikož jsou s dcerkou často na cestách, kvůli jejím zdravotním komplikacím.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy