Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tomáš z Mise nový domov dostal další impuls do života: Do opraveného domu se vrátil člen rodiny

Zdroj: TV Nova
+ Další fotografie
nový život
Středeční Mise nový domov byla opět plná emocí. Tereza Pergnerová s celým týmem se tentokrát snažila pomoci rodině učitele Tomáše, který to v životě neměl jednoduché. Tomáš žil se třemi dětmi v bývalé hasičárně, kterou vytopily v roce 2013 povodně. Navíc rodinu opustila maminka. Natáčení doprovázely komplikace spojené s nedostatkem financí. O to se postarala celá republika. Tomáš po natáčení přiznal, že takovou pomoc doteď nechápe.

Pan Tomáš v minulosti pomohl několika dětem, které si osvojil do pěstounské péče. Kromě nich měl ještě s manželkou vlastní děti. Ze všech dětí zůstaly s Tomášem bydlet tři, kteří musely s tatínkem přežívat ve velmi nuzných podmínkách.

Štáb se během natáčení musel vypořádat se složitou situací a během 14 dnů sehnat 900 tisíc korun. To se zpočátku zdálo jako nemožné. Díky Tereze, sociálním sítím a sponzorům se tato částka dokázala v rekordním čase vybrat. Složila se téměř celá Česká republika. Přispěl každý, koho Tomášův příběh zaujal a nebyl jim lhostejný.

Z polorozpadlého domku vytvořil stavební tým krásný domek pro čtyřčlennou rodinu. Když to dílo Tomáš s dětmi uviděli, nemohli uvěřit vlastním očím. Po natáčení Tomáš přiznal, že dodnes nechápe, jak se mohlo tolik peněz v tak krátkém čase vybrat a tato lidská solidarita ho znovu dohnala k slzám štěstí.

Pro Tomáše a jeho rodinu je to určitě krok k novému životu. Do rodiny se navíc vrátila jedna z dcer, která žila dlouhodobě v Anglii. Nového domku si tak může pan Tomáš užívat se svými 4 dětmi. Malý Mikuláš si prý svou vestavěnou skříň oblíbil natolik, že v ní často i přespává.

Související články

Další články