Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Tomáš z Brna se stále pohřešuje. A není jediný, tohle jsou andílci, po kterých se slehla zem

Tomáš z Brna se stále pohřešuje. A není jediný, tohle jsou andílci, po kterých se slehla zem
Zdroj: Policie ČR / Koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
PÁTRÁNÍ

Celá země je v pozoru kvůli patnáctiletému Tomáši Pospíšilovi z Brna-Jundrova, který se ztratil ve středu 14. dubna. Naposledy se pohyboval nedaleko svého bydliště a při pátrání po něm policistům pomáhají mimo jiné hasiči, strážníci a dobrovolníci. V akci byl vrtulník, dron, člun a dokonce byla upuštěna řeka Svratka, v jejímž okolí se Tomáš také pohyboval. Mezi největší stopy však patří jen jedna jeho nalezená bota, mobilní telefon a batoh... Tomáš ale není jediný ztracený nezletilý, Policie ČR hledá také Michaelu Muzikářovou, která zmizela ve svých dvanácti letech před čtyřmi lety, a další děti, malé andílky, po kterých se slehla zem.

Česká republika je na nohou! Už druhý týden se nedaří najít patnáctiletého Tomáše z Brna-Jundrova, který zmizel ve středu 14. dubna. Tomášova rodina chlapcovo zmizení nahlásila chvíli před půlnocí a okamžitě se rozjela obrovská pátrací akce, která stále trvá. V hledání kromě rodiny a policie pomáhají i strážníci, hasiči a velké množství dobrovolníků. V akci byl vrtulník, dron nebo člun, dokonce byla upuštěna i řeka Svratka, v jejímž okolí se Tomáš před svým zmizením rovněž pohyboval.

Tomášovo zmizení je zahaleno tajemstvím, naposledy se měl totiž pohybovat s dalšími třemi kamarády, přičemž dva z nich se v pořádku vrátili domů a jeden skončil v nemocnici. Po Tomášovi pak zbylo jen několik osobních věcí, mezi které patří jedna bota, mobilní telefon nebo třeba batoh.

Míša jela do školy...

Tomášův případ ale v České republice není ojedinělý. Pátrá se po řadě ztracených dětí, mezi které patří i Michaela Muzikářová. Dvanáctiletá dívka se v roce 2017 ráno vydala do školy, kam už ale nedorazila. Její maminka odešla ráno v pět hodin do práce a domů se vrátila až k večeru. Okamžitě nahlásila zmizení své dcery, po které se začalo pátrat.

Hlavním podezřelým v případu se stal Otakar S., což byl přítel dívčiny matky. Jenže ten se oběsil ve svém pronajatém bytě na Plzeňsku poté, co se o něj začala zajímat policie. K činu se ale nikdy nepřiznal a nezanechal po sobě ani vzkaz na rozloučenou. Do dnešních dnů se tedy stoprocentně neví, kam vlastně Míša zmizela.

Ztracených dětí je celá řada

Je až mrazivé, kolik nevinných dětí bez jediné stopy zmizelo a stále se po nich pátrá. Ve fotogalerii se můžete podívat na několik dětí, jejichž zmizení v minulosti šokovalo Česko, a jestli máte jakékoliv stopy, které by mohly pomoci k jejich nalezení, neprodleně zkontaktujte Policii ČR! Volejte na telefonní číslo 158.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy