Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Tomáš Rosický slaví 40 let: S Radkou odolávají času, vypadají pořád stejně

Tomáš Rosický slaví 40 let: S Radkou odolávají času, vypadají pořád stejně
Zdroj: Instagram/Tomáš Rosický
+ Dalších 7 fotografií
narozeniny
Tomáš Rosický dnes slaví své 40. narozeniny. Během své kariéry ušel nadaný fotbalisty velký kus cesty a může se pyšnit řadou úspěchů. Na fotbalovém hřišti to ale pro něj ne vždy byla procházka růžovým sadem.

Talentovaný fotbalista Tomáš Rosický nastartoval svou kariéru už ve svých devatenácti letech, kdy v roce 1999 jako odchovanec nastoupit do Sparty Praha. Za tu odehrál celkem 65 zápasů. V lednu 2001 jako český hráč v německé Borussie Dortmund přepsal dějiny v okamžiku, kdy mu za přestup vyplatili více než 504 milionů korun. Klub ale začal mít později finanční problémy.

Kariéra

Vrchol slávy přišel v okamžiku, kdy v roce 2006 podepsal čtyřletou smlouvu s Arsenalem. Tam ale nastaly jeho zdravotní problémy. Od ledna 2008 byl dlouhý čas mimo hru, protože si při zápase zranil pokolení šlachu. V březnu 2009 se zase objevily problémy s třísly.

Po dobu pěti let pak nedošlo k žádnému velkému zranění. To se změnilo opět v lednu 2014, kdy mu jeho protihráč zlomil loktem nos. O dva roky později se vrátil tam, kde začal, a to do Sparty. V roce 2017 ale oficiálně oznámil konec fotbalové kariéry.

Rodina

Tomáš Rosický se kromě zdárné kariéry může chlubit i půvabnou manželkou modelkou Radkou Rosickou (dříve Kocurovou) (39), která do roku 2013 uváděla předpověď počasí na televizi Nova. Partneři jsou spolu už od roku 2002, kdy se v soutěži krásy Miss České republiky stala II. vicemiss. Po dvanácti letech se Tomáš a Radka vzali. Společně vychovávají roztomilého sedmiletého syna Tomáše. Nyní je sportovním ředitelem Sparty.

Související články

Další články