Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Tomáš Řepka: Konec Vaška Kadlece mě zaskočil. Sparta potřebuje rebela

Zdroj: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
fotbal
Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka o sobě dává vědět. Někdejší tvrdý stoper je aktivní na svém instagramovém účtu a taky pořádá besedy, na nichž s návštěvníky diskutuje nejen o fotbale, ale také o čase, který strávil za mřížemi. Šestačtyřicetiletý Řepka se vyslovil také k tomu, že jeho bývalý kolega Václav Kadlec v 27 letech ukončil kariéru.

"Můj život je námětem na film, nechyběl by v něm thriller, drama ani komedie. Mám o čem povídat a měl jsem šanci si pořádně promyslet, jak jsem žil a co chci a nechci opakovat," řekl v rozhovoru pro netfotbal.cz. Na přelomu dubna a května vyjde i jeho nová kniha Deník ze dna. "A bude pro silné povahy. Popisuju v ní jednu z nejstrašnějších etap svýho života tak, jak jsem ji opravdu zažil. Měla by být varováním, ale i motivací," dodal bývalý hráč Baníku, Sparty a Českých Budějovic.

Řepka (46) toho během své kariéry zažil hodně. Hrál za reprezentaci, startoval na mistrovství Evropy a několik let působil taky v zahraničí. A své zkušenosti by rád předával i dalším. "Po konci profesionální kariéry jsem neměl náladu na nic, včetně fotbalu. Chtěl jsem se od něj odstřihnout a na nějakou dobu se mi to povedlo," vzpomíná. Jenže láska k fotbalu se po nějaké době opět ozvala a bývalý řízný bek se vrátil v nové roli – láká ho totiž kariéra úspěšného trenéra.

Řepka chce do první ligy

"Po nástupu do výkonu trestu jsem měl šanci si všechno v klidu promyslet. Tlak lidí na to, abych trénoval, je tak velký, a já sám se cítím asi v nejlepší kondici, v jaké jsem kdy byl, že rozhodnutí bylo jasné," přiznal Řepka, který v současné době spolupracuje s klubem SK Hostivař, ve kterém je hrajícím asistentem B týmu.

"V létě už chci někam nastoupit jako asistent a sledovat práci svých kolegů, zatím v nižších ligách, zblízka. Mám chuť se učit a nabírat zkušenosti," tvrdí čtyřnásobný šampion české ligy, který si plánuje udělat profesionální trenérskou licenci. A cíle má ty nejvyšší. "V budoucnosti se vidím nejlíp v první lize, ale k tomu ještě bude dlouhá cesta," hlásí.

Bývalý stoper samozřejmě také bedlivě sleduje dění okolo Sparty, za kterou hrál téměř devět let. A netají se tím, že ho současné dění na Letné děsí. "Je to pro mě zlý sen. Jak z hráčského hlediska, tak z hlediska managementu," napsal na svém instagramovém profilu.

Sparta potřebuje osobnosti

Řepka si rýpl i do hráčů, kteří v současné době nosí rudý dres. "Spartu jsem zažil jako elitní klub, který si každý hráč musel zasloužit, odmakat a každej, kdo v něm byl, si toho vážil. Teď to necítím," řekl důrazně. Co mu vadí nejvíc? "Nesmyslní hráči, neadekvátní platy, nulová bojovnost a dravost v zápasech. Není to podívaná, chybí jediný rebel. Pak není divu, že koukáme Slavii a Plzni na záda," dodal bývalý hráč Fiorentiny či West Hamu.

Podle Řepky se český fotbal celkově zvedá. "Stále nám ale chybí víc osobností, které by přitahovaly pozornost, ať už v dobrém nebo ve zlém, jinak by nebylo možné, že mě tolik lidí vyzývá, abych se k fotbalu vrátil. Chybí mi i trochu show, diváci si tady oproti zahraničí skoro nikdy nepřijdou na své," tvrdí bývalý sparťanský kapitán, který na vlastní oči sledoval porážku rudého týmu v úvodním jarním kole proti Liberci. "Po dvou letech jsem se šel podívat na Spartu. Tristní výkon," napsal poté zklamaně.

Václav Kadlec Řepku zaskočil

Sparta se musí zvednout. Už nikdy nemůže počítat s Václavem Kadlecem, který v 27 letech kvůli opakovaným problémům s koleny ukončil kariéru. "Konec Vaška Kadlece ve fotbale mě překvapil. Je jedním z kluků, kteří patří k mým oblíbencům - lidsky i fotbalově. Je to pro náš fotbal velká škoda a přeji mu hodně štěstí do reálného života," uvedl Řepka s tím, že historky ze společného působení ve Spartě si nechá pro sebe.

Zvedne Spartu Kotal?

Tým převzal od neúspěšného Jílka nový trenér. Václav Kotal by měl hlavně srovnat kabinu. Má pověst tvrdého trenéra. S jakým komentářem přijde Řepka po nedělním utkání Pražanů v Olomouci? Začne se Sparta konečně zvedat?

Související články

Další články