Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Tomáš Řepka o životě na svobodě: S Kačkou na kole je to lepší než vzpomínky na Dubaj

Tomáš Řepka o životě na svobodě: S Kačkou na kole je to lepší než vzpomínky na Dubaj
Zdroj: archiv T. Řepky
+ Další 2 fotografie
jak dnes žije
Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka (46) si po dlouhé době užil léto bez velkých starostí. Hodně sportoval a relaxoval po boku přítelkyně Kateřiny Kristelové (40). „Jeden rok v Dubaji, druhý rok v base a třetí léto doma s rodinou,“ lze stručně charakterizovat, jak poslední tři roky trávil léto fotbalový bouřlivák.

"Letošní léto jsem dohnal všechno, co jsem vloni nestihl. Především jsem se setkával s lidmi na besedách a autogramiádách a podepisoval svou knihu Deník ze dna. Byl jsem taky hostem na několika fotbalových kempech a utkáních," usmívá se dobře naladěný Řepka (46).

Poslední tři roky zažívá zcela odlišné letní prázdniny. Dobře to Řepka popsal ve své knize. "Před rokem jsem byl v Dubaji. U stolů s prohýbajícím se jídlem, s bacardi v bazénu, na nákupech v Dubai Mallu, v noci vedle sebe holku, kterou mám rád... Vyjíždíme výtahem na Burdž Chalífu. Horko se dá v Emirátech krájet, ale všechny prostory, kamkoliv vlezete, jsou klimatizované. Frčíme výtahem do 125. patra. Nejvyšší mrakodrap světa. Emiráty vypadají z výšky jako stavba z lega," vzpomíná Řepka v Deníku ze dna na léto, po kterém ho čekal nástup do vězení.

Po návratu z dovolené události nabraly rychlý spád. Řepka skončil v Plzni na Borech. "Pekárna je až za Plzní, jedu autem, mám šanci být v kontaktu s normálním životem. Ten vzduch, pocit svobody, ta možnost volně dýchat je něco tak skvělýho a překrásnýho, že vy všichni, kdo jste na svobodě, tu vzácnost nemůžete plně docenit. Zhluboka dýchám, inhaluji ten zdánlivý kousek svobody," píše v knize Řepka, který si v tu chvíli uvědomuje, že práce mimo basu mu dává kousíček pocitu, že bude jednou lépe.

Léto plné svobody a klidu

Skončily prázdniny 2020 a Řepka má čas porovnávat. Jedno léto v Dubaji, druhé léto v base. A nakonec je člověk rád, že může v klidu vyrazit do přírody na kole. "Dovolenou jsme si s Kačkou užili v jednom resortu, kde jsme na sebe měli klid a věnovali jsme se sobě navzájem a taky trochu sportu. Pochopil jsem, že nenávidí jízdu na kole a pokud to ještě někdy zopakujeme, tak prý jedině elektrokolo, což se zase nezamlouvá mně. Ale jinak jsme chodili po kopcích spousty kilometrů a dopřávali si dobré večeře a relax," usmívá se Řepka, který má hlavu plnou plánů.

"Na podzim chystám šňůru autogramiád a taky audioverzi knihy, chci se Deníku ze dna věnovat ještě víc a jsem rád, že mi lidi denně píšou, že je to moje nejlepší kniha a že u ní i chlapi brečí a dojímají se. Prý je to síla a nikdo zatím prostor za mřížemi a cestu ze dna nahoru takhle nepopsal. Jsem rád, že se kniha líbí a vážím si toho, když mi někdo napíše, že mu změnila život a nebo často aspoň pohled na mě," dodává fotbalový rebel. Zároveň je Řepka rád, že může sledovat fotbalové dění a aktivně se ho účastnit.

Zase na fotbale

"Každý víkend nastupuji jako stabilní součást týmu Červené Janovice a jsem rád, že lidi chodí. První zápas jsme trhli rekord a vyprodal se stadion. Stálo tam 1.200 lidí, za to by se nějaký týmy modlily, tak jsem rád, že pořád můžu fotbalu přispět. Nejsem tam, abych si něco dokazoval, to dělat nebudu a nemusím, ale chci pomoct týmu," má jasno Řepka.

Do Dubaje se možná ještě někdy podívá, má to město rád. Do basy už nikdy. "Někdo říká, že Dubaj nemá duši, že nemá dlouhou historii a stačí nasát atmosféru jeden víkend a rychle pryč. Já ji mám rád. Byl jsem tam několikrát a vždy mě bavila ta dokonalost a čistota a to, jak to mají zvládnuté do nejmenších detailů," uzavírá Řepka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy