Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tomáš Řepka o Spartě, Vrbovi a soukromí: Trenér může být, jaký chce, bez dobrého týmu je to na nic

Tomáš Řepka o Spartě, Vrbovi a soukromí: Trenér může být, jaký chce, bez dobrého týmu je to na nic
Zdroj: Lucie Roubíčková/Karolina Šťastná
+ Další 3 fotografie
ROZHOVOR
Fotbalová legenda, český reprezentant, legendární kapitán Sparty a hráč AC Fiorentina a West Ham United Tomáš Řepka (47) po dlouhé době svolil k rozhovoru a pro eXtra.cz se rozpovídal nejenom na téma současná Sparta, ale také promluvil o svém soukromí a mimo jiné představuje svou další kolekci merche KAPITÁN.
 • Pavel Vrba léta trénoval Plzeň. Jak tuto změnu ty jako Sparťan koušeš? Myslíš si, že Vrba má šanci Spartu vytáhnout?
 • V situaci, v jaké Sparta teď je, s tím problém nemám. Komentoval jsem to na žádost fanoušků i u sebe na Instagramu. Vrba je kvalitní trenér. Sparta dřív sázela na různý pokusy, kdy bylo od začátku zjevný, že to bude průšvih. Pokus, omyl. Tohle mi jako průšvih nepřijde a šanci by měl dostat.

  Má co nabídnout, a ukázal to už v Plzni. Já ho jako trenéra nezažil, potkal jsem se s ním na nějakých jednáních, kdy mě kdysi dávno chtěla Plzeň, vím ale že je to schopný člověk, pro kterého jsou výhry důležité. A bude důsledný.

  • Jakou ty osobně na Pavla Vrbu očekáváš odezvu od fanoušků? Budou ho vypískávat?
  • Budou s tím mít problém, ale časem by si to mohlo sednout. Stále ale platí, že s kádrem, který tam nyní je, nejde moc tancovat tango a čeká ho hodně práce. Trenér může být jaký chce, když ale nemá výborný tým, je to na nic.

   Počítá se jenom vítezství, v tom je tahle práce nevděčná. Sparta potřebuje pevnou ruku a systém, to by Vrba nabídnout mohl. Hlasitá reakce a nenávist je u tak významného postu vždycky normální, ale jak už jsem řekl, jde o body a Sparta má hrát o titul, pokud to Vrba umožní a potvrdí, není o čem.

   A kde předtím byl, je mi jedno. Někdo mi psal, že je to něco podobného jako Franta Straka a Slavie. Ale není. To se vůbec srovnat nedá. Straka líbal sparťanský znak, byl i mojí ikonou, legendou, kterou jsem uznával, a pak šel do Slavie. Nepřípustná věc a zrada, je to podobný, jako kdybych to udělal já. Sparťanská krev se nemění. Vrba je v jiné situaci. Naprosto. O zradě nemůže být řeč.

   • Co si myslíš, že musí Sparta zlepšit?
   • Celkový přístup a myšlení. To, co se stalo s Bohemkou doma, by se stávat prostě nemělo. Pro to není omluva a stát se to za mý éry, tak všichni chodí se sklopenou hlavou a bojí se podívat se mi do očí.

    • Vrba v Plzni pracoval s omezeným rozpočtem. Ve Spartě dostane prakticky neomezené možnosti. Očekáváš nákupy hráčů?
    • Byly by na místě. Pan Vrba bude vědět, jak mančaft vhodně doplnit a kdo by se mu do koncepce hodil. A nákupy by proběhnout určitě měly.

     • Je patrně utopie si myslet, že by přivedl Limberského. Ale hypoteticky, co myslíš, že by se stalo? Bylo by to vůbec možné?
     • Možné je všechno, můj život i kariéra je toho příkladem. Sám jsem netušil, že jednou budu trenérem, bude to ještě dlouhá cesta, ale i díky tomu koukám na hodně věcí teď jinak. Takže stát se může opravdu všechno, i to, co je málo pravděpodobné.

      Limberský je pro mě přes jakýkoliv hejt i věk nadstandartní hráč a bojovník. Takový typ hráče by se Spartě hodil, a je velká škoda, že se nevyskytuje mezi odchovanci a v současném kádru. Jeho mediální obraz, který je zvrácený stejně jako u mě, je mi ukradený, v reálu je Limba člověk se srdcem na správným místě a své fotbalové kvality taky dokázal a nejdou zpochybnit.

      Díky němu chodí lidi na stadion. Já soudím hráče podle výsledků a chuti bojovat na hřišti, nic dalšího mě nezajímá a zajímat nebude.

      • Tomáši, nerad se bavíš o svém soukromém životě. Přesto, můžeš nyní říct, že jsi šťastný a spokojený? Je ještě něco, co ti schází nebo čeho bys chtěl dosáhnout?
      • Nebavím se o soukromí v rozhovorech vůbec a všeobecně rozhovory dělám minimálně. Jsem spokojený. Mám to, co jsem vždycky chtěl. Zázemí, klid a čistý stůl. A ženskou, která je vedle mě pátým rokem a je držák. Hodně lidí nás chtělo rozdělit, nepovedlo se. Překonali jsme tolik, že by většina těžko dala desetinu toho všeho. Budu rád, když to takhle zůstane.

       Nemám si na co stěžovat. Přeju si jen, ať přestane tohle peklo covidu a můžu se zase potkávat s fanoušky na besedách a autogramiádách, kterých bylo v létě tolik, že jsem nevěděl, kam jet dřív. Kontakt s fanoušky mi chybí, jsem na něj zvyklý, i když toho je někdy moc.

       • Před pár dny se rozjel prodej triček a mikin merche KAPITÁN. Jaké jsou ohlasy z tvého bezprostředního okolí i celkově? Máš ještě v tomhle ohledu něco v plánu?
       • Jsem rád, že se kapitánská kolekce líbí. Jde o hesla na trikách a mikinách, která jsou inspirována mým životem. A knihou Deník ze dna, která je pro většinu lidí nejlepší knihou o tom, čím jsem si prošel a kam se ubíral můj život.

        Trika a mikiny jsou dalším krokem týmu lidí kolem mě, stejně jako film, co se točí o mém životě, a další věci. Ze všeho mám radost. Nejprodávanější je prý heslo "Být Sparťan je nejlepší značka" a taky valentýnská edice trik pro páry, co při sobě stojí za každý situace a nic je nepoloží.

        Témat je hodně, vybere si každý, kdo umí být oporou a nezalekne se v životě ničeho. A další plány? Rád se nechám v životě překvapit. Zvládnul jsem toho tolik, že si myslím, že neexistuje nic, co bych nedal, pokud budu mít vedle sebe ženskou, jakou mám.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy