Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tomáš Řepka o novém logu Sparty: Nic tak ošklivýho jsem dlouho neviděl

Zdroj: Tomáš Řepka archiv
Sparta
Zatímco se fotbalový klub AC Sparta Praha chlubí novým logem, spousta fanoušků mu stále nemůže přijít na chuť. Jeho podobu kritizuje také bývalý letenský kapitán Tomáš Řepka (47), který se nejen k logu, ale i k celé Spartě nelichotivě vyjádřil na svém Instagramu.

„Častým dotazem je logo Sparty. Nic tak ošklivýho jsem dlouho neviděl a vysvětluje to, co se teda ve Spartě ve skutečnosti řeší. Místo výkonu na hřišti tam někdo kreslí loga do bloku,“ píše Tomáš Řepka (47) na svém Instagramu u příspěvku, na němž je vyfocený se svojí přítelkyní Kateřinou Kristelovou (41). „To je to poslední, o co by se měli starat. A co by mělo vedení zadávat kreativcům a jejich oddělením, a pak se k tomu vyjadřovat na sítích. Ale zase se jim daří nasrat fanoušky, tak pokud to měli v planu, povedlo se,“ pokračuje.

S jeho názorem souzní spousta jeho sledujících. „Stoprocentní souhlas, Tome! Řešej logo místo výkonu na hřišti,“ píše jeden z fanoušků. Najdou se ale i tací, kteří novou podobu loga neodsuzují. „Nesouhlasím, že je to tak ošklivý. Mně se líbí a v zásadě jde o to, jak se budou prezentovat na hřišti, a pak je mi vcelku fuk jaký mají logo,“ stojí mezi komentáři pod Řepkovým příspěvkem.

Fanoušci: Připomíná to pohřební službu

Mezi většinou fanoušků si ale logo moc dobře nevede. Na facebookové stránce Sparty se k němu objevují komentáře jako: „Ty peníze, co jste do toho investovali, jste mohli dát na nějakou dobročinnou sbírku. Je mi z vás zle,“ nebo: „Tohle dementní logo nikdy nebudu oslavovat, protože mne neoslovuje. Ani trošku. Nechápu, proč se musí tradiční věci za každou cenu ničit. Asi aby ti manažeři vykázali činnost. Ale smolík. S novým logem jděte do prdele!“ Opakovaně se také objevuje názor, že logo připomíná spíš pohřební službu než fotbalový klub.

Řada lidí také nemůže klubu odpustit, že s novým logem podle jejich slov klub zapomněl na fanoušky. Jiní se zase svým názorem blíží k postoji Tomáše Řepky. „Ale nové logo nepomůže k lepším výkonům týmu. Jsem sparťan, ale co teď předvádějí, je totální katastrofa,“ píše jeden z nich.

Někteří přicházejí logu na chuť

Také na Facebooku se ale objevují i kladné ohlasy. „Mně se líbí, je to jednoduché a čisté, na dresech to vypadá dobře. A mnohem lépe se s tím bude pracovat i na všem ostatním. To staré už je okoukané a graficky zastaralé,“ dá se číst v komentářích. „Já osobně byl spíš taky odpůrcem nového designu a loga. Nicméně už začínám měnit svůj názor a nové logo se mi začíná líbit. I když mně tam stále chybí víc rudé barvy,“ svěřuje se jiný fanoušek.

Sparta představila nové logo, které upravuje celkovou vizuální podobu klubu, ve čtvrtek. V přímém přenosu z Letné, který byl speciálně pro fanoušky, ukázal klub novinku, která bude užívána už od příští sezony. Bílé písmeno S je na černém podkladu, pod ním zůstává lehce upravena modro-žluto-červená trikolóra a nad písmenem tři zlaté hvězdy.

Sparta má vlastní font písma

„Není to jen logo. Ale jedním z klíčových znaků je, že máme vlastní písmo s nezaměnitelnou typografií,“ vysvětlil pro iDnes.cz změnu mluvčí fotbalové Sparty Ondřej Kasík. Nejde prý o žádnou rebélii vůči tradicím a historii, nýbrž jen o dílčí úpravu.

„Sparta je konzervativní klub, je tady konzervativní prostředí a má i konzervativní fanoušky. Nechtěli jsme dělat revoluci, nechtěli jsme vzít všechny hodnoty, symboly a udělat novou éru. To rozhodně ne,“ popsal Kasík s tím, že hlavním motivem byla modernizace všeho včetně symbolů. Nechali si také navrhnout unikátní font písma, který nese název „Železná“. Slouží k tomu, aby byla vizuální identita klubu sjednocena.

Související články

Další články