Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Tomáš Plekanec EXKLUZIVNĚ PROMLUVIL! A na rozdíl od Vondráčkové se mu všichni klaněli

Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec
Zdroj: Showpix.cz
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Jako bránící útočník nikdy nedává hromadu gólů, má úplně jiné úkoly. V noci z pondělí na úterý ale Tomáš Plekanec (35) okouzlil celou NHL, nastřádal totiž právě tisíc utkání v nejslavnější hokejové lize světa a navíc si připsal lahůdkový gól. Co nám k tomu řekl sám muž, o němž se v Česku v poslední době píše hlavně v souvislosti s rozvodem?

Tomáš je samozřejmě hrozně rád, že když se o něm mluví, je to v souvislosti s hokejem. Ani ne tak vlastní vinou se na českých serverech musel denně dočítat různá manželčina prohlášení a podobné věci a odmítat lačné bulvární škrabaly toužící po vyjádřeních. Naštěstí nedávný start dalšího ročníku ligy nasměroval jeho myšlenky i zájem novinářů trochu jinam.

V noci nastoupil poprvé ve čtyřech dosavadních kolech k utkání klubu Montreal Canadiens proti Detroitu a hned se blýskl. Ten gól byla typická Plekyho parádička. Vyšachoval brankáře náznakem střely, zajel za již prázdnou bránu a zpoza ní nastřelil puk do prostoru brankoviště, odkud si ho už v pohodě dorazil do sítě bránící hráč týmu, který tomu Tomovu podlehl nakonec 7:3. Český borec ale zvyšoval teprve na 2:0 a upevnil tak šance mančaftu na úspěch.

Hlavně se ale ukázalo, že jen co není s Lucií Vondráčkovou (38), jako by vyrostl a ukázal, zač je toho loket. A že s ním soupeři ještě budou mít dost práce.

A když mu vestoje aplaudovala celá domácí hokejová aréna Bell Center, bylo vidět, kdo je v Kanadě (a v USA) z dosavadního manželského páru skutečně slavný.

„Bylo to samozřejmě krásný. Asi by mě nikdy nenapadlo, že se to dostane až sem, ale bylo to moc fajn,“ řekl eXtra.cz hokejista. Toho pro jeho věrnost národnímu týmu, s nímž se na konci minulé sezóny rozloučil, musí milovat všichni čeští hokejoví fanoušci.

Tomáš Plekanec už moc dalších milníků v NHL nepřekoná. Počítá se s tím, že patrně hned po další sezóně ukončí kariéru a vrátí se domů do Kladna. Bude pak mít mnohem více času na děti, které se pravděpodobně s maminkou vrací také, a na partnerku Lucii Šafářovou

Do té doby ale třeba ještě překvapí dalšími vymazlenými góly!

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy