Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Tomáš Plekanec den po narození Leontýnky: Prozradil, jak přišli s Lucií na jméno

Zdroj:
+ Dalších 12 fotografií
KARIÉRA
Tomáš Plekanec (37) prožil fantastický čtvrtek, když společně s partnerkou Lucií Šafářovou (32) na svět přivítali dceru Leontýnku. Že by ale nyní dostal od brněnského hokejového klubu rodičovské volno, aby si mohl svých holek užít, to nehrozí. Něco málo ze svého soukromí ale odhalil.

Profesionál každým coulem! Teprve ve čtvrtek ráno mu Lucie Šafářová konečně po dlouhém čekání porodila krásnou holčičku, bývalá hvězda NHL už ale zase myslí na puky a hokejky. Jeho kmenové Kometě Brno se v poslední době nedaří, a tak není možné počítat s tím, že by se nyní mohl „ulejt“. A ani nechce. V pátek už šel na led.

„Já doufám, že (narození dcery jeho hru – pozn. red.) nijak zásadně neovlivní. Do zápasu mám ještě pár dnů čas, takže je to v pohodě. Už jsem byl na tréninku. V podstatě jsem chyběl jen na zápas v Litvínově… Člověk během (narození dcery) samozřejmě prožívá spoustu emocí. Je to krásné. Já jsem ale z Kanady naučený tak, že tyto věci jdou mimo hokej a neměly by výkony ovlivňovat. Jsme ale pochopitelně rádi a je to nádherný pocit,“ svěřil se klubovému webu Tomáš Plekanec (37).

Jméno dcery

Prozradil také, jak s přítelkyní vybrali jméno pro jeho již třetího potomka.

„Shodli jsme se. Když se jednalo o jméno, tak jsme se stejně shodnout museli. (úsměv) Nějak to prostě vyplynulo. Vybrali jsme několik jmen a pak udělali finální volbu,“ uvedl hokejista.

Pomoc

Už v neděli pojede s týmem do Mladé Boleslavi, aby se pokusil pomoci dostat Kometu zase nahoru. V řadě posledních zápasů bodovala jen párkrát. A hned ve čtvrtek je čeká pražská Sparta, pak hraje ještě obden 28. a 30. prosince a třetího i pátého ledna.

K tomu ještě nesmíme zapomenout na rehabilitace nebo tréninky. Na nějaké velké odpočívání s nejbližšími vážně tolik času nebude.

Pochopení

Že by měl kvůli tomu zle doma od novopečené maminky, která se svého prvního dítěte nemohla dočkat, to rozhodně nehrozí.

„Kdyby sama nebyla sportovkyně, možná by nechápala, že splnit své povinnosti je pro sportovce svaté. Lucie jako bývalá špičková tenistka tomuhle ale rozumí a nikdy by nedělala scény. Tomáše podporuje a ví, že každou volnou chvilku, jak jen bude moci, bude věnovat rodině,“ přidal k tomu rodinný přítel.

Související články

Další články