Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tomáš Klus si sype popel na hlavu: Omluvil se kvůli vysmívání se obětem koronaviru

Zdroj: Showpix
+ Dalších 16 fotografií
STUD
Písničkář Tomáš Klus (33) před pár týdny šlápl do pořádného vosího hnízda, když na startu paniky a vykupování lékáren a obchodů s potravinami vydal posměšnou poznámku o tom, jak málo byl tehdy koronavirus nebezpečný a o kolik horší je klasická chřipka. Dnes už si sype popel na hlavu a uznává, že to neměl dělat.

Posměch

Tomáš Klus (33) před šesti týdny zveřejnil obrázek, na němž se porovnávaly údaje o nakažených a zemřelých u koronaviru a chřipky. Tehdy bylo celosvětově „jen“ 81 mrtvých, zatímco chřipka podle snímku zabije ročně přes 600 tisíc lidí a v ČR dvě tisícovky občanů. K dnešnímu dni je již ale 6 526 obětí nové pandemie. Obrázek zpěvák sdílel s poznámkou „Příspěvek panice. K panenskému viru“.

Sympatické je, že nyní uznává chybu.

Kajícník

„Omlouvám se, že jsem se nechal unést svou nelibostí vůči panice, s níž se vykupovaly roušky a mouky a kdy se hromadně přijímala role oběti, bez diskuze, bez touhy vědět více a poznat ‚nepřítele‘ ze všech úhlů,“ vysvětluje nyní Tomáš, který ve světle pohybu dějin moc dobře ví, že trošku přestřelil.

„Chtěl jsem zachovat klid, ale ve snaze upozornit na nebezpečí hysterie jsem zvolil zavádějící formu a v mnohých z vás tak vzbudil dojem, že se vysmívám hrozbě nákazy. Za to se omlouvám a přijímám zodpovědnost,“ kaje se.

Odpuštění

A zatímco tehdy sklidil velkou vlnu kritiky, nyní se mu dostává odpuštění.

„Lidé dělají chyby, ale nikdy není pozdě říct, že jsem se zmýlil. Nejsme naprogramované stroje. Jsme lidé a ti chyby dělají. Jinak by ten svět by strašně sterilní a moc dokonalej,“ nachází pochopení u Jaroslava, ale i dalších fanoušků.

Související články

Další články