Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tomáš Klus si prince z Tajemství staré bambitky vysnil. Pohádka prý kopíruje jeho život

Klus se objevil v pohádce Tajemství staré bambitky.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 6 fotografií
FILM

Pohádka Tajemství staré bambitky má skvělé herecké obsazení. Jednu z hlavních rolí dostal i Tomáš Klus, jenž si v prvním dílu zahrál prince a ve druhém z něj pak „vyrostl“ král. Jak se svěřil pro Deník, pohádka jako by mapovala i jeho osobní život.

Pohádka Tajemství staré bambitky vypráví o tom, co stane, když jediný spravedlivý loupežník pověsí řemeslo na hřebík. Příběh diváky velmi zaujal a na ČSFD ho ohodnotili skoro 70 procenty.

Příběh Tajemství staré bambitky

V pohádce hráli Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Ondřej Vetchý, Petr Štěpánek, Miroslav Vladyka, Tereza Kostková nebo Jan Čenský.

První díl Tajemství staré bambitky se odehrává v malém království, kterému vládne král Vilém se svou chotí Olivií. Jenže panovníci jsou často na cestách, a tak vládu nad svou říší přenechávají rádcům Ferencovi a Lorencovi.

Jejich hlavním zájmem je namastit si vlastní kapsy, práva obyčejných lidí tak musí chránit loupežník Karaba. Ten přepadá výběrčí daní a nespravedlivě vybrané peníze vrací zpět původním majitelům.

Když se mu ale narodí dcera Anička, s loupežnictvím sekne a vrací se ke svému hrnčířskému řemeslu. Ve stejnou dobu se královskému páru narodí syn Jakub. Obě děti se na prahu dospělosti setkají a ke slovu se znovu dostane loupežníkova bambitka…

Ondřej Vetchý jako Karaba

Loupežníka Karabu hrál charismatický herec Ondřej Vetchý, který se svou postavou velice sympatizoval. „Myslím, že loupežník, který stojí na správné straně a bojuje proti establishmentu, jenž nevytváří pro společnost hodnoty, přestává být loupežníkem a stává se bojovníkem. Důležité je vědět, že Karaba nikdy nekradl pro sebe, ale pro ty okradené, nejchudší a nejubožejší, kterým tak vracel to, oč byli oloupeni,“ citoval jeho slova web Novinky.

„Je to chlap pevných morálních hodnot a to se mně a možná i lidem líbilo. Mohli se s ním vnitřně identifikovat. Chtěl bych, aby to tak nebylo jenom v pohádkách, v těch to máme v moci my filmaři, ale abychom tak žili všichni nejen v naší zemi. To je už zase naše odpovědnost. Když si totiž kterákoli společnost stanoví vnitřní hodnotový řád, který ji kultivuje a ukotvuje, pokaždé, když se ten řád naruší, je to špatně. A kdyby kradla a lhala drtivá většina lidí, pak to stejně není normální,“ dodal herec.

Tomáš Klus v Bambitce

Zajímavý příběh má s Bambitkou spojený Tomáš Klus. Ten totiž v pořadu Všechnopárty pronesl, že by si chtěl zahrát prince. A o chvíli později mu přišla nabídka. „Kouzlo první Bambitky spočívalo v tom, že žádné ambice neměla. A najednou se stal zázrak – diváky získala možná právě tím, že si nehrála na efekty, kouzla či pompéznost. Naopak přinesla relativně skromný příběh, který drží pohromadě a nebojí se reflektovat současné věci,“ prohlásil Klus pro web Deník.

Klus se společně i s dalšími herci k Bambitce vrátil a v roce 2022 měl premiéru druhý díl. „Je to moje srdeční záležitost. Asi proto, že symbolicky mapuje můj životní vývoj od mladého princátka, které se cpe povidly a moc neví, která bije, po zkušenějšího a moudřejšího krále. Ne ovšem „krále“, kterého se teď snažíme najít, ale „krále vlastního života“. Už prostě vím, že v pravé ruce se drží žezlo a v levé vladařské jablko. A že se prostě žezlo s jablkem nesmí zaplést, protože člověk musí přesně vědět, co dělá levá a pravá ruka,“ svěřil se známý písničkář.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy