Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Tomáš Klus o početné rodině: Máme pro sebe rezervované dny, přes které nejede vlak, hlásí

Tomáš Klus přiznal, že často přemítá nad smrtí. "Může to znít depresivně, ale čím více myslíte na smrt, tím s větší radostí žijete," vysvětlil.
Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
zpověď

Zpěvák Tomáš Klus (35) se i přes svůj nabitý diář dokáže plně věnovat své početné rodině, dokonce mají svůj vyhrazený čas, přes který nejede vlak. S manželkou Tamarou přivedli na svět tři děti, které už projevují své talenty a není vyloučené, že z nich budou umělci po tatínkovi. Klus redakci eXtra.cz prozradil, jakou formou své děti s manželkou vychovávají, a také se svěřil, jak se po koronavirové době, kdy byl většinu času doma s rodinou, vrátil zpět do pracovního procesu. Rodinné dovolené prý bude Tamara občas absolvovat bez svého muže. 

Tomáš Klus je tatínkem tří dětí, s manželkou Tamarou každý den sledují, jak rychle jim jejich ratolesti rostou před očima. Sám zpěvák nám přiznal, že ani v tomto případě nepadlo jablko daleko od stromu, děti v sobě uměleckého ducha zkrátka nezapřou.

Klus: Chci, aby moje děti věděly, že jsem tady pro ně

"Na mých koncertech běhají často po pódiu. Josefínka je pak přesvědčená, že bude herečka. Ale já nemám žádné představy a očekávání, kým by měly moje děti být. Myslím si, že je to primárně jejich věc a já jsem jejich konzultant. Chci, aby věděly, že jsem tady a kdykoli mi budou chtít svěřit nějaké trápení nebo radost, tak jsem tady. Rozhodně tady nejsem jako člověk, který by jim říkal: Musíš to dělat, protože jsem to dělal já, nedělej to, protože jsem to dělal já. Nebo dělej to, protože jsou tam prachy a budeš šťastný.

Lidé jsou šťastní, jenom když dělají, co chtějí, a myslím si, že naše povinnost je jim to co nejvíce umožnit. Je to větší povinnost než je zaopatřovat nějakými hmotnými statky, spíš jim dávat důvěru a prostor," prozradil pro eXtra.cz Tomáš Klus, který je po koronavirové době v pracovním zápřahu. Kromě koncertů se pustil s Janem Svěrákem i do tvorby muzikálu Branický zázrak. Avšak i v pracovně nabitém kalendáři si vymezuje čas pouze na svou rodinu.

"Přestože je toho hodně, tak pro sebe máme rezervované dny, přes které nejede vlak. I když víme, že spolu v létě dovolenou nestrávíme, Tamara vezme děti a pojede s nimi sama, protože to potřebují. Já zase potřebuji pracovat, abych zaopatřil rodinu."

Komu byl dal Klus prezidentské vyznamenání?

Tomáš Klus se v roli rodiče našel a ač byla koronavirová doba velmi náročná, karanténu si s rodinou užil naplno. Také nám prozradil, koho by vyznamenával, kdyby byl prezidentem.

"Práce v covidu se zabrzdila, ale nezmizela, jenom se často nedala zrealizovat. Věděli jsme, že ten návrat do reality zase přijde. A myslím si, že jsme si tu karanténu užili do sytosti, potkalo nás to, v uvozovkách, v těch nejlepších letech našich dětí. Ony s námi ten čas trávit chtěly a byly rády, že si s nimi hrajeme. Kdyby jim bylo patnáct, tak už je to zase něco jiného, nicméně kdybych byl prezidentem, tak bych vyznamenával lidi, kteří to zvládli na Zahradním Městě v malém bytě v pěti lidech. To je na metál," dodal Klus.

Eben vzpomíná na hvězdy, se kterými se za roky festivalu setkal: Čím ho ohromil Redford nebo Banderas?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy