Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tomáš Klus na filmovém festivalu představil svou pohádku na podporu zavedení záloh na PET lahve a plechovky

Zdroj: Mattoni

Speciální Cirkulární den na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary (KVIFF) se odehrával pod taktovkou iniciativy Zálohujme a značky Mattoni. Provázel jím ambasador iniciativy, písničkář Tomáš Klus. A právě on zde uvedl exkluzivní předpremiéru své krátké poučné pohádky „O princezně PEŤce a zakletém království“, jež bude již brzy k vidění i na sociálních sítích.

Celý Cirkulární den na KVIFF byl inspirován nekončícími přírodními cykly, ve kterých nevzniká odpad – vše, co se zrodí, je opět využito. A na stejné téma vznikla i nová loutková pohádka O princezně PEŤce. Tomáš Klus v trojjediné roli autora, vypravěče i loutkáře prostřednictvím pohádkových hrdinů vyrobených z PETek a plechovek vystihuje problematiku jednorázového odpadu a pozitiva cirkulární ekonomiky. To vše ve vtipném zpracování plném – pro Tomáše typických – slovních hříček a dvojsmyslů. Zábavnou pohádku ale ocení i děti.

Pohádka je inspirována příběhem jednorázového odpadu, který se odehrává v současné České republice. Doufejme, že skutečnost bude mít brzy stejně šťastný konec jako v pohádce, kde všichni přešli na cirkulárně ekonomický život, a protože tím pádem neumírají, tak tam žijí do dnes.

Sledujte Instagram @tomas_klus a @zalohujme, kde brzy budete moci zhlédnout Pohádku O princezně PEŤce i vy!

Pokud chcete podpořit „šťastný konec“, nebo spíše cirkulární život nápojových obalů i u nás v České republice, podpořte petici za zavedení zálohového systému na PET lahve a plechovky na webu www.zalohujme.cz


Související články

Další články