Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Tomáš Holý se dočkal pamětní desky: Tragicky zesnulému herci ji odhalili v Nuslích

Dětský filmový herec Tomáš Holý má nově pamětní desku na domě, kde prožíval většinu svého života.
Zdroj: Bontonfilm / Martin Procházka / Koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
FOTOGALERIE

Tomáš Holý, dětská filmová hvězda, která předčasně zemřela ve věku 21 let, má nově v pražských Nuslích pamětní desku. Umístěna je na domě, kde talentovaný herec prožil většinu svého krátkého života. Za akcí stojí Ota Kars, blízký kamarád Tomáše Holého.

Pro nás z Prahy 4 je důležité, že Tomáš Holý byl s naší městskou částí spojen téměř celý svůj život. Pamětní desku, která jednoho z našich nejoblíbenějších mladých herců připomíná, jsme proto s radostí podpořili. Za své filmové dílo si Tomáš Holý jistě zaslouží pamětní místo, kam na něj budou lidé moci chodit vzpomínat, říká místostarosta a radní pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Dojemné akce, při které byla pamětní deska představena, se zúčastnila celá řada lidí, mezi kterými byl i tatínek Tomáše Holého. Deska je umístěna na adrese Petra Rezka 3, jde o dům, kde Tomáš Holý prožil značnou část života.

Tomáš Holý byl jeden z nejslavnějších československých dětských filmových herců, který se do povědomí veřejnosti dostal filmy, mezi které patří: Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny, Setkání v červenci, Pod Jezevčí skálou nebo třeba Za trnkovým keřem. Nadaný herec absolvoval gymnázium a následně začal studovat práva. Bohužel však 9 dní před 22. narozeninami tragicky zemŕel při autonehodě. Stalo se to na silnici mezi severočeskými obcemi Kytlice a Polevsko.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy