Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Tomáš Holý není jediný: V zatáčce smrti u Polevska zahynul i 31letý Standa

Zdroj: eXtra.cz/Jakub Patera
+ Dalších 22 fotografií
Exkluzivně
Tomáš Holý (†21) na nás shlíží z hereckého nebe už 30 let. Zatáčka, ve které navždy vyhasl život talentovaného mladíka, je snad prokletá. O dvě desetiletí později tam zahynul ve velice mladém věku další člověk. Standa (†31) má pomník jen pár metrů opodál...

Tragický příběh Tomáše Holého znají snad všichni, kteří se někdy dívali na televizi. V hospodě si dal s kamarády oběd, vypil několik piv a vydal se na projížďku vozem jednoho z nich. A už se nikdy nevrátil, pouhých 500 metrů před podnikem dostalo auto smyk a Holý na místě zemřel.

Dětský herec, který se během dospívání rozhodl raději pro kariéru právníka, není jediný, kdo v zatáčce smrti zahynul.

O 18 let později o pouhých pár metrů dál zemřel Stanislav Šlegr. "Skončil život. Ne však láska..." stojí pod jeho portrétem na stromě, kolem kterého jsou květiny i svíčky. Bylo mu 31 let.

Holého filmy jsou stále populární, mezi nejoblíbenější patří Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny, Za trnkovým keřem nebo Pod Jezevčí skálou Sám ale v herectví pokračovat nechtěl, kariéru ukončil ve 13 letech. Absolvoval gymnázium a vrhl se do studií práv, nedostal však možnost ho dokončit.

Související články

Další články